Rekrutacja - terminy

Terminy składania dokumentów:

- do klas VII dwujęzycznych szkoły podstawowej – od 24 kwietnia do 28 kwietnia 2017 roku

- do klas I dwujęzycznych liceum ogólnokształcącego – od 4 maja do 18 maja 2017 roku

 

Finaliści XLIII Olimpiady Geograficznej

W dniach 20-23 kwietnia 2017 odbyły się zawody centralne XLIII Olimpiady Geograficznej, podczas której 120 najlepszych młodych geografów w kraju przystąpiło do rywalizacji o tytuł finalisty i laureata najważniejszego konkursu wiedzy geograficznej na poziomie liceum. Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszego Liceum – Paweł Rogowski z klasy III b LO oraz Kamil Ginter z klasy III c LO, uzyskali tytuł finalisty XLIII Olimpiady Geograficznej. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy rozwijania zamiłowań geograficznych w przyszłości.
 

Laureatka 41. Edycji olimpiady języka angielskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Hanna Rzeczycka z klasy IIIc LO, uczennica p. Marcina Morawskiego, uzyskała tytuł Laureatki 41. edycji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, najbardziej prestiżowego konkursu anglistycznego w kraju. Według danych przekazanych przez Komitet Główny OJA, w tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło w skali ogólnopolskiej 24000 uczniów. Spośród nich wyłoniono na drodze eliminacji szkolnych, a następnie okręgowych, 60 uczniów. W dniach 10-11 kwietnia 2016 wzięli oni udział w eliminacjach centralnych, które wyłoniły 21 laureatów. Uczennica XVI LO zajęła 14. lokatę. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wymiana francusko-polska

W dniach 26 marca – 2 kwietnia 2017 roku uczniowie pierwszych klas naszego gimnazjum gościli uczniów ze szkoły w Redon we Francji. Tygodniowy plan ich wizyty zawierał wiele atrakcji dla obu grup.

W niedzielę wieczorem uczniowie z Francji wylądowali na lotnisku Ławica i od razu udali się do rodzin swoich polskich korespondentów. Drugiego dnia pobytu w Polsce goście uczestniczyli w lekcjach wraz ze swoimi polskimi kolegami, a następnie zwiedzili stadion INEA. We wtorek odbyła się gra miejska na Starym Rynku, uczestnicy wymiany zobaczyli makietę dawnego Poznania i posłuchali jego historii, a także podziwiali widok na miasto z wieży widokowej.

Więcej: Wymiana francusko-polska

 

1%

PROGRAM „TWOJA SZKOŁA”1

Fundacja Rosa (www.fundacjarosa.pl)

Możecie Państwo przekazać 1% swojego podatku !

Wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego numer KRS oraz ID naszej szkoły:

KRS 0000207472

NASZ ID: 119604 (wpisać w rubryce cel szczegółowy)

Każda placówka oświatowa biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator, wpisując go w zeznaniu podatkowym, możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą szkołę. Decyzja o tym należy tylko do Ciebie.

Więcej: 1%

LAUREATKA OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IIc gimnazjum Michalina Krawiec uzyskała tytuł Laureata w VII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. OJAG to najbardziej prestiżowy konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów w kraju, którego formuła wzorowana jest na Olimpiadzie Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby zdobyć upragniony tytuł Michalina musiała przebrnąć przez aż 7 etapów, na które składały się m.in. testy gramatyczno-leksykalne, egzamin ustny obejmujący wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych, a także przygotowanie i wygłoszenie przemówienia na zaimprowizowaną sesję ONZ. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów!
 

Święto nauki 2017

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,

na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

 

Człowiek kształtuje otaczającą go przyrodę od początku swego istnienia na ziemi. W miarę rozwoju wciąż zmieniają się nasze działania wobec natury. Podporządkowujemy sobie przyrodę, nie zdając sobie sprawy, jakie to może mieć skutki.  Stale pogłębia się degradacja środowiska, czyli jego niszczenie. Każdego dnia nasze życie powiązane jest ze środowiskiem. Zdrowie pokoleń zależy od warunków zdrowotnych otoczenia, które my tworzymy. Dlatego należy nauczyć się życia w zgodzie z przyrodą, przestrzegania jej praw oraz podejmowania działań na rzecz jej ochrony.

 

Więcej: Święto nauki 2017

XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Poɫczyńskiej - Finaɫ Wojewódzki

W dniu 5. kwietnia 2017 r. gościliśmy w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu na finale XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Po ciężkich kwalifikacjach na etapie miejskim, uczeń naszej szkoły Marcin Mątewski zmagaɫ się testem finałowym, rozwiązując zawiłości prawa konsumenckiego. Tradycyjnie - ciężka praca i determinacja w nauce przyniosła efekty – Marcin zostaɫ po raz trzeci finalistą konkursu, zajmując tym razem czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Więcej: XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Poɫczyńskiej - Finaɫ Wojewódzki

 

Strona 5 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0020.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Created by Jakub Wilczewski