Finał uczelnianego konkursu wiedzy o antyku i kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły

30 marca 2017 roku odbył się finał XI Konkursu Wiedzy o Antyku, którego organizatorem jest Instytut Filologii Klasycznej UAM. Do finałowych potyczek, które miały miejsce w siedzibie Instytutu, zakwalifikowali się najlepsi w tej dziedzinie uczniowie z całego województwa wielkopolskiego. Konkurs, jak co roku, odbywał się w dwóch kategoriach – gimnazjalnej i licealnej. Wśród najlepszych gimnazjalistów znalazła się w tym roku Maja Korbacz z klasy II c gimnazjum. Jeśli chodzi natomiast o licealistów, to do finałowych rozgrywek dotarł Marcin Mątewski z klasy III b liceum, który tradycyjnie już także podczas finału pokonał większość przeciwników, zajmując V miejsce i zyskując tytuł finalisty. Warto podkreślić, że w konkursie startowało początkowo niemal 140 licealistów, a do finału dotarło tylko 26 osób. Licealiści poza napisaniem testu musieli także podejść do części ustnej. Komisja oceniająca ich wypowiedzi składała się z pracowników naukowych Instytutu Filologii Klasycznej. Poziom konkursu, zarówno w kategorii gimnazjalnej, jak i licealnej, był jak zwykle bardzo wysoki. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
 

Sukcesy w szkole podstawowej-w gronie laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

31 marca 2017 roku odbył się trzeci, finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W gronie najlepszych uczniów z całego województwa wielkopolskiego znalazły się także uczennice z naszej szkoły, z klasy VI a. Zofia Dykier zdobyła tytuł laureata, a Krystyna Cieluba – finalisty. Uczennice wykazały się dużą lekkością pióra, doskonała znajomością zasad pisowni i umiejętnością wnikliwego interpretowania nie najłatwiejszych tekstów kultury (utworów literackich i filmów)  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ekonomia z komiksem – FOR u nas w szkole

W dniu 31. marca br. gościliśmy na zajęciach fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszka Balcerowicza z Warszawy.  Tematyka przeprowadzonych zajęć dotyczyła Giełdy Papierów Wartościowych, oraz systemu bankowego.  Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych liceum poznali zasady funkcjonowania, tajniki i procedury działania ważnych instytucji gospodarki rynkowej.

Więcej: Ekonomia z komiksem – FOR u nas w szkole

Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Gratulacje dla Laury Ruszel z III C LO, która została laureatką Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i w związku z tym otrzymała zaproszenie do Brukseli na wizytę studyjną oraz dla Piotra Przyborowskiego z III B LO, który został finalistą tego konkursu. Laura i Piotr otrzymali indeksy na wybrane kierunki studiów.

 

Konkurs debat na Wydziale Prawa i Administracji UAM

Z radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli spektakularny sukces w zorganizowanym przez Wydział Prawa i Administracji UAM Turnieju Debat „Wolność słowa. Między prawem, a odpowiedzialnością”. Drużyna w składzie: Łukasz Kędzior II C LO, Hubert Bączkowski I A LO, Przemysław Żurek I C LO, Adam Drożdżyński I B LO, Aleksandra Korbacz II B LO zajęła II miejsce. Ponadto, Łukasz Kędzior otrzymał tytuł najlepszego mówcy debat i w nagrodę pojedzie do Brukseli. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Porozumienie o współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

22 marca 2017 roku między naszym Liceum a Wydziałem Prawa i Administracji UAM zostało podpisane porozumienie o współpracy. Deklarację podpisał Pan Dyrektor mgr Andrzej Karaś oraz Dziekan Wydziału prof. dr hab. Roman Budzinowski. Współpraca będzie polegała na udziale naszych uczniów w wykładach prowadzanych na uczelni, wspólnych konferencjach, warsztatach oraz na merytorycznym wsparciu naszych uczniów przez wykładowców. Więcej informacji dostępnych na stronie: Wydziału Prawa i Administracji
 

XVI LO - Rekrutacja

 

DRZWI OTWARTE DLA KANDYDATÓW DO KLAS I XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI:

  • 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) godz. 17.00
  • 6 maja 2017 r. (sobota) godz. 10.00

Regulamin rekrutacji

Wypełnij wniosek

Uniwersyteckie wykłady zagościły znów w murach naszej szkoły

17 marca 2017 roku odbyły się kolejne wykłady w ramach współpracy między Instytutem Filologii Klasycznej UAM a naszą szkołą. Tym razem klasy pierwsze liceum miały okazję wysłuchać wykładu dra Radosława Piętki pt. J. R. R. Tolkien: mit i historia.  Prelegent jest zarówno filologiem klasycznym, jak i polskim, bada między innymi wątki mitologiczne i astronomiczne w literaturze rzymskiej, zajmuje się także recepcją antyku w kulturze współczesnej, również w filmie.

Więcej: Uniwersyteckie wykłady zagościły znów w murach naszej szkoły

 

Strona 6 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0076.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Created by Jakub Wilczewski