Matematyczny Labirynt 2016

Po raz siedemnasty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu odbył się „Matematyczny Labirynt” – konkurs skierowany dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych miasta Poznania.

19 listopada 2016 r. uczniowie z dziesięciu poznańskich szkół zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki w Krzesinach.
Konkurs składał się z dwóch etapów.

Więcej: Matematyczny Labirynt 2016

 

Ragazzi! *

Za nami wspaniała i sentymentalna podróż do Włoch w ramach drugiej części wymiany, która miała miejsce w dniach 9-16 października. Można powiedzieć, że dla wielu z nas była to wręcz podróż życia – podróż, która zakończyła się wieloma cudownymi przyjaźniami, które pozostaną w naszych sercach na wiele lat. Ba! Być może nawet ktoś na dalekim Półwyspie Apenińskim odnalazł  prawdziwą idyllę, utopię, krainę, gdzie będzie mógł spędzić swój  żywot na tej planecie. Nieuniknione jest też, że wielu z nas wróci tam jeszcze, by kontynuować swoje włoskie miłości, nie tylko te kulinarne.

Więcej: Ragazzi! *

 

XVII KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH Z POZNAŃSKICH SZKÓŁ

22 października 2016 roku już po raz siedemnasty odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas szóstych miasta Poznania organizowany pod hasłem: ,,Piszemy bez błędów!”. Konkurs, jak zwykle, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 22 spośród 24 zgłoszonych uczestników. Byli to uczniowie wyłonieni już w drodze wcześniejszych, wewnątrzszkolnych eliminacji, a więc konkurs stanowił potyczkę mistrzów ortografii swoich szkół i klas.

Więcej: XVII KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH Z POZNAŃSKICH SZKÓŁ

BPO 2016

17 – 21 października odbyła się kolejna edycja projektu Tydzień SSC/BPO, który realizowany jest przez poznańskie centra usług wspólnych oraz wybrane szkoły ponadgimnazjalne. Koordynatorem wydarzenia jest Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Więcej: BPO 2016

 

Książki są fajne i kropka!

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i uczniowie!!!

Szkoła nasza bierze udział w konkursie pt. "Książki są fajne i kropka!"

Możemy wygrać 1000 książek dla naszej biblioteki ale konkurencja jest spora i potrzebujemy Waszego wsparcia.

Wszystkich, którzy korzystają z facoobka prosimy o głosy. Proszę o skopiowanie linku http://www.empik.com/kultura/biblioteka/zespol-szkol-ogolnoksztalcacych-nr-2/ głosowanie i udostępnianie!!

Konkurs trwa do 4 listopada i codziennie jest potrzebny jeden Państwa głos.

Noc Naukowców na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu

30 września 2016r. nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach w ramach Nocy Naukowców zorganizowanych przez Wydział Anglistyki UAM w Poznaniu. Dzięki współpracy z Wydziałem Anglistyki, nasi uczniowie mieli pierwszeństwo wstępu na trzy wydarzenia. Pierwsza prezentacja dotyczyła faktów z życia i twórczości Williama Szekspira. Drugie wystąpienie, prowadzone w całości po angielsku, było związane z kulturą Republiki Południowej Afryki i było prowadzone przez pracownicę WA Karen Kuhn, która pochodzi z RPA. Ostatnie wydarzenie, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, pokazywało w jaki sposób charakter pisma w wiadomościach pisanych przez złoczyńcę może dać nam informacje o nim, na przykładzie listów Kuby Rozpruwacza i the Zodiac Killer.

Więcej: Noc Naukowców na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu

 

Wymiana Polsko - Belgijska

To niesa­mowi­te, jak wiel­ka jest różni­ca po­między czy­taniem o czymś, ogląda­niem o tym filmów, a doświad­cze­niem te­go w praw­dzi­wym życiu, nie uważasz? ~ Stephenie Meyer

Wymiana polsko – belgijska, która odbyła się w dniach 23.09 – 30.09, była dla nas - uczniów  liceum -prawdziwym doświadczeniem. Mieliśmy nie tylko szansę, aby zawiązać trwałe znajomości i przyjaźnie, lecz także aby wykorzystać w praktyce i rozwijać swoje umiejętności języka angielskiego. Ponadto, podziwialiśmy odmienność i bogactwo kulturowe jednych z największych miast Belgii: Brugii, Gandawy oraz Brukseli.

Więcej: Wymiana Polsko - Belgijska

Wymiana Polsko-Niemiecka - wrzesień 2016

W dniach 15.09.-21.09.2016 odbyła się rewizyta uczniów z Niemiec w ramach polsko-niemieckiej wymiany międzyszkolnej. Po ponad trzymiesięcznej przerwie uczniowie z Krzesin mogli ponownie zobaczyć swoich korespondentów.

15.09. – grupa niemiecka przyjechała około godziny 15:30 na Dworzec Główny w Poznaniu, skąd autokarem udała się do naszej szkoły. Po bardzo miłym powitaniu i poczęstunku wszyscy pojechali już w parach polsko-niemieckich do domów, gdzie odpoczęli po podróży.

Więcej: Wymiana Polsko-Niemiecka - wrzesień 2016

 

Strona 9 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0076.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Created by Jakub Wilczewski