W barwnym świecie opery...

Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2015/2016 dobiega też końca tegoroczna edycja projektu operowego organizowanego przez Pracownię Krytyki Operowej, która działa przy Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Do projektu, kierowanego do uczniów wybranych poznańskich szkół oraz studentów teatrologii UAM, włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Była to grupa licealistów z klas Ia i Ic liceum, w której skład weszli: Agata Szymczak, Julia Wilczewska, Matylda Zapolska, Łukasz Kędzior, Jakub Majer, Jan Nowak i Tomasz Wojtkowiak. Opiekę merytoryczną i artystyczną nad grupą objęły panie Małgorzata Ratajczyk i Magdalena Karamucka. W ramach projektu odbył się cykl spotkań i warsztatów, które miały przybliżyć uczestnikom operę.

Więcej: W barwnym świecie opery...

 

Zebranie informacyjne

Zebranie informacyjne dla rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 56

im. Charles de Gaulle’a

w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się  w dniu  20 czerwca (poniedziałek) 2016 r. o godzinie 17.00.

 

 

Drzwi otwarte - XVI LO

DRZWI OTWARTE DLA KANDYDATÓW DO XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO:

2 czerwca 2016 r. godzina 17.00 (czwartek)

Prawa konsumenta – FOR u nas w szkole

W dniach 24. i 25. maja br. gościliśmy fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszka Balcerowicza z Warszawy.  Tematyka przeprowadzonych zajęć dotyczyła praw konsumenta.  Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych liceum poznali swoje prawa oraz tajniki i procedury postępowania jako konsument.

Więcej: Prawa konsumenta – FOR u nas w szkole

 

Ankieta - Pilne

Władze Wydziału Biologii UAM dbają o to, aby programy kształcenia na Wydziale Biologii UAM były interesujące oraz dostosowane do aktualnych potrzeb społeczno-gospodarczych. Ceniąc sobie zdanie przyszłych kandydatów na studia, chcemy poznać opinię Licealistów na temat nowych propozycji przygotowywanych przez Wydział Biologii UAM. Są nimi nowy kierunek studiów pt. „Biologia i zdrowie człowieka” oraz zmodernizowany kierunek „Ochrona środowiska”. Chcielibyśmy poznać zdanie Uczniów Państwa Szkoły na temat atrakcyjności naszych propozycji oraz uzyskać podpowiedzi co do formy i ostatecznego kształtu programów.

W imieniu Władz Wydziału Biologii UAM, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o poproszenie uczniów Państwa Szkół o wypełnienie ankiety pod adresem

www.biologia.amu.edu.pl/ankieta

Więcej: Ankieta - Pilne

Zebranie Rodziców i Rady Rodziców

17.05.2016 (wtorek)

zebrania dla rodziców uczniów szkoły podstawowej (informacje o zagrożeniach)

  • godz. 17.00 – klasy I-III SP
  • godz. 18.30-   klasy IV-VI SP

19.05.2016 (czwartek)

zebrania dla rodziców uczniów gimnazjum i liceum (informacje o zagrożeniach)

  • godz. 17.30 – klasy I-II G
  • godz. 19.00-   klasy III G, I-II LO

W czwartek  19 maja  br. o godzinie 20.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców ZSO nr 2.

Tematem spotkania będą sprawy bieżące.

Obecność  obowiązkowa.

Zwracamy się z prośbą o prawidłowe parkowanie samochodów, zgodnie przepisami prawa o ruchu drogowym (w szczególności zapewnienie dojazdu do prywatnych posesji, przejezdności dróg i umożliwienie ruchu pieszych).

 

Wymiana Polsko-Włoska Poznań - Bologna 2016

Za nami pierwsza cześć wymiany polsko-włoskiej, która odbyła się w Poznaniu w dniach 14-21 kwietnia 2016 r.. Podczas niej nasi włoscy przyjaciele mieli okazję poznać polskie zwyczaje, nawiązać nowe przyjaźnie oraz zupełnie odmienną kulturę. Pomagała im w tym złota młodzież z XVI LO w Poznaniu pod wodzą niezawodnego duetu w składzie pani Sylwia Manko i pan Marcin Morawski.
Wspaniała grupa uczniów z Liceo Classico Statale Marco Minghetti zanim trafiła do cudownej stolicy Wielkopolski zwiedziła jedną z dawnych stolic naszego kraju, czyli Kraków.

Więcej: Wymiana Polsko-Włoska Poznań - Bologna 2016

Wymiana Polsko-Francuska 2016

W  niedzielę 1 maja na lotnisku Ławica pożegnaliśmy odlatujących do Francji 30 uczniów gimnazjum Le Cleu Saint Joseph z Redon, którzy spędzili w Polsce niezapomniany tydzień w ramach wymiany kulturowej z uczniami klas I Gimnazjum nr 29 naszego Zespołu Szkół.

Więcej: Wymiana Polsko-Francuska 2016

 

Strona 10 z 55

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0051.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 255 gości 

Created by Jakub Wilczewski