XIV edycja Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej

13 października nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej pod patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie, Konsulatu Irlandii w Poznaniu, szkoły językowej The North West Academy of English z Derry w Irlandii, Szkoły Języków Obcych Program Bell oraz Radia Poznań.

W ścisłym finale, odbywającym się w auli Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej w Poznaniu,  wystąpiły trzy uczennice naszej szkoły: Julia Gandecka, Maja Cecko oraz Aleksandra Muszalska. Występ tej ostatniej spotkał się z największym uznaniem jurorów i to właśnie Ola z klasy IIc LO zdobyła trzecie miejsce w kategorii piosenki irlandzkiej. Tym samym została zaproszona na koncert z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka, które odbędą się w marcu w Poznaniu.

 

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W naszej szkole co roku celebrujemy to ważne wydarzenie. Tym razem świętowaliśmy w środę 4 października. W tym roku uroczysty koncert poświęcony był różnym obliczom gitary, od muzyki Jana Sebastiana Bacha, do muzyki rockowej. Oprócz występów naszych uczniów mogliśmy podziwiać muzyczny talent naszego absolwenta – Jana Kaczorka. Wysłuchaliśmy ponadto krótkiej prelekcji o gitarze, którą wygłosił dla nas pan Jakub Kasperski – wykładowca wydziału muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pan Jakub swoją opowieść uzupełnił także krótkim występem muzycznym.

 

Noc naukowców

29 września 2017r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniach przygotowanych dla Nas w ramach Nocy Naukowców w Wydziale Anglistyki UAM Poznań. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie czynniki wpływają na rozumienie języka obcego i jak tę wiedzę wykorzystać dla usprawnienia procesu uczenia się języka. Ponadto, uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądał język staroangielski oraz jak prawdopodobnie brzmiały popularne zwroty z życia codziennego użytkowników staroangielskiego. Ostatnim wydarzeniem, w którym uczestniczyli nasi uczniowie był podstawowy kurs rozpoznawania symboli IPA (International Phonetic Alphabet) przydatnych w nauce prawidłowej wymowy słówek w językach obcych.

Szacun dla Zawodowców

Działania podejmowane w ramach kampanii

szacun-logo

Więcej: Szacun dla Zawodowców

 

Wymiana polsko – niemiecka wrzesień 2017

deW czwartek 14 września rozpoczęła się druga część wymiany polsko-niemieckiej 2017. Tym razem niemieccy uczniowie po długiej i męczącej podróży z wieloma przesiadkami znaleźli się w Polsce, w stolicy Wielkopolski Poznaniu, w Gimnazjum nr 29. Wspólnie ze swoimi polskimi kolegami rozpoczęli pracę nad projektem, którego tematem były międzynarodowe stereotypy. W głównej mierze skupili się na stereotypach polsko - niemieckich. Uczniowie sporządzili sylwetki typowego Polaka i Niemca, a także próbowali pozbyć się szablonowego myślenia połączonego głównie z negatywnymi stereotypami na temat innych nacji.

Więcej: Wymiana polsko – niemiecka wrzesień 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 4 września 2017 r.

Godz. 9:30 – „0” i oddziały I-III SP

Godz. 11:00 - oddziały IV – VII SP

Godz. 12:30 – oddziały gimnazjalne i LO

Msza Św dla Szkoły Podstawowej - 8:30

Msza Św dla oddziałów gimnazjalnych i LO - 11:30

Ucznowie przyjęci do klas 1LO niebędący absolwentami Gimnazjum nr 29 przystępują dnia 4 września 2017 o godzinie 10:00 do testu poziomującego z języka angielskiego.

 

Terminy egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe

28.08.2017 godz. 9:00 – chemia, fizyka, matematyka (SP i oddziały gimnazjalne)

29.08.2017 godz. 9:00 – język polski, język angielski, język niemiecki, historia, geografia, biologia

30.08.2017 godz. 9:00 – matematyka (LO)

Rada pedagogiczna

Rada Pedagogiczna analityczna i rozpoczynająca nowy rok szkolny odbędzie się 31 sierpnia 2017 r. o godzinie 10.00.

Od godziny 12.30 odbywają się badania lekarskie.

 

Strona 2 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0004.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Created by Jakub Wilczewski