W barwnym świecie opery...

Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2015/2016 dobiega też końca tegoroczna edycja projektu operowego organizowanego przez Pracownię Krytyki Operowej, która działa przy Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Do projektu, kierowanego do uczniów wybranych poznańskich szkół oraz studentów teatrologii UAM, włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Była to grupa licealistów z klas Ia i Ic liceum, w której skład weszli: Agata Szymczak, Julia Wilczewska, Matylda Zapolska, Łukasz Kędzior, Jakub Majer, Jan Nowak i Tomasz Wojtkowiak. Opiekę merytoryczną i artystyczną nad grupą objęły panie Małgorzata Ratajczyk i Magdalena Karamucka. W ramach projektu odbył się cykl spotkań i warsztatów, które miały przybliżyć uczestnikom operę.

Na zabrakło także okazji do obejrzenia spektakli operowych. Jednym z założeń było też stworzenie na koniec własnych, mniejszych projektów w grupach. Reprezentanci naszej szkoły zdecydowali się na przygotowanie przedstawienia i uwiecznienie go w postaci filmu. Sztuka nawiązuje do postaci Williama Szekspira, do czego inspiracją był przede wszystkim fakt, że rok 2016 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Szekspira. Jednym z z nawiązań do świata opery jest muzyka z oper powstałych na podstawie dzieł Szekspira (dopasowana przez Jakuba Woźniaka i Aleksandrę Śliwowską). Cześć kostiumów pochodzi natomiast z magazynów operowych. Praca nad projektem okazała się nie tylko doskonałą możliwością do bliższego poznania opery, sprawdzenia swoich sił na polu artystycznym, przy czym ujawniło się wiele talentów, ale też szansą na dobrą zabawę. Zapraszamy do zapoznania się z efektem naszej pracy.

 

 

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0081.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Created by Jakub Wilczewski