ORTOGRAFICZNE POTYCZKI. XVIII KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH Z POZNAŃSKICH SZKÓŁ

28 października br. w naszej szkole odbył się finał XVIII już edycji Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas szóstych miasta Poznania organizowanego pod hasłem: ,,Piszemy bez błędów!”. Uczestnicy, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, musieli zmierzyć się najpierw z niełatwym dyktandem, a następnie z listą ortogramów. Wśród ortograficznych pułapek pojawiły się między innymi: ,,supermama ze Złotoryi”, ,,mahoniowe paskudztwo”, ,,hiperpoprawny Heniek” czy ,,szarobure legginsy”. Poziom przygotowania uczniów był jak zwykle wysoki. Wyłoniona ostatecznie zwycięska trójka przedstawia się następująco:

I miejsce: Ewa Topolska (Szkoła Podstawowa nr 56)

II miejsce: Dominika Grześkowiak (Szkoła Podstawowa nr 61)

III miejsce: Jadwiga Bień (Szkoła Podstawowa nr 22).

Wszyscy uczniowie, zarówno laureaci, jak i osoby wyróżnione, otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczała Pani Dyrektor Małgorzata Matuszek.

Gratulujemy uczestnikom, a także ich nauczycielom.

 

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

prezentacj003.jpg
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Created by Jakub Wilczewski