Gazetka szkolna

„Gospoda pod de Gaulle’em” powstała kilka lat temu z inicjatywy uczniów gimnazjum, którzy chcieli swoimi pomysłami, zainteresowaniami podzielić się z innymi.  Dziś są oni dumnymi uczniami naszego liceum i przewodzą młodszym redaktorom.
Obok stałych elementów gazety, takich jak recenzje filmów, książek, opowiadania, porady cioci „Charlotty”, znajdziecie tam mnóstwo różności, bo każdy, kto ma ochotę pisać, jest w naszym gronie mile widziany. Nikomu nie narzuca się tematu, nikomu nie przydziela się zadań, bo przecież sami wiecie, co jest Waszą mocną stroną.  Jeśli potrzebujecie porady osoby doświadczonej w fachu dziennikarskim, otrzymacie ją od naszej opiekunki – nauczycielki języka polskiego, pani Laury Słowińskiej.
Czy wiecie, że Ernest Hemingway (autor „Starego człowieka i morza”, laureat Nagrody Nobla) zaczynał swą przygodę z pisaniem właśnie jako redaktor szkolnej gazety? Nie marnujcie swoich talentów. Dołączcie do nas. Czekamy na Was!

Redakcja „Gospody pod de Gaulle’em”

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem naszej gazetki "Gospoda pod de Gaulle'em"

Gospoda pod de Gaulle'em XVII

Gospoda pod de Gaulle'em XVI

Gospoda pod de Gaulle'em XV

Gospoda pod de Gaulle'em XIV

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0027.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Created by Jakub Wilczewski