SP 56 - Historia

Szkoła Podstawowa nr 56 przy ulicy Tarnowskiej 27 powstała w roku 1962. Obecnie uczy się w niej 281 uczniów.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne (sprzęt multimedialny, audiowizualny, komputerowe programy edukacyjne) pozwalają osiągać zamierzone cele edukacyjne i wychowawcze. Potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania są dobre wyniki egzaminów zewnętrznych oraz czołowe miejsca uczniów w konkursach przedmiotowych i tematycznych.

W 2006 roku oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową, która w połączeniu z istniejącymi już boiskami ze sztuczną nawierzchnią wpływa korzystnie na prawidłowy rozwój fizyczny dzieci. W szkole panuje przyjazna uczniom atmosfera. Szkoła Podstawowa nr 56 jest szkołą bezpieczną, ponieważ znajduje się na obrzeżach Poznania oraz jest monitorowana za pomocą kamer.

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0004.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Created by Jakub Wilczewski