Jubileusz 20-lecia XVI LO - Szkolne wspomnienia niezapomniane

medale

W dniach 25-26 listopada 2011 roku świętowaliśmy 20-lecie naszego XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu.

 
25 listopada obchody te zainaugurował Turniej Koszykówki, w którym wzięli udział absolwenci naszej szkoły. Rozgrywkiznaczek dostarczyły wielu emocji, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Koszykarki i koszykarze przypomnieli sobie smak rywalizacji, zwycięstwa, a także porażki. Doping dochodzący z trybun sprawił, że wszyscy opuścili boisko zadowoleni i uśmiechnięci. Tego samego dnia odbyły się także spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Podczas nich niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oczach przybyłych. Wychowankowie wspominali chwile spędzone w murach XVI LO i opowiadali o swoich życiowych sukcesach. Wielokrotnie padały z ich ust słowa podziękowań skierowane do wychowawców i nauczycieli. Rozmowom nie było końca.

 

DSC_1882DSC_1867

 

 Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 26 listopada. Rozpoczęła je dziękczynna Msza Święta w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.

Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy tego szkolnego święta udali się do Auli UAM. Galę widowiskowo poprowadził absolwent naszej szkoły - Marcin Łuczak, dziś aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Największe brawa otrzymał Pan Dyrektor, który swoje przemówienie poprzedził prezentacją obrazującą nieustanny rozwój szkoły. Podczas wystąpień, z ust gości padło mnóstwo gratulacji i życzeń. Uroczystości zakończył koncert światowej sławy pianisty – Leszka Możdżera. Dźwięki wydobywające się z fortepianu, na którym grał były niezwykłą ucztą dla ucha. Obchodom jubileuszowym w Auli UAM towarzyszyła także wspaniała wystawa zatytułowana Artyści Dwudziestoletni. Można było na niej podziwiać prace plastyczne sześciu absolwentów naszego liceum. Jubileusz 20-lecia XVI LO był okazją do spotkań po latach, rozmów, wspomnień, a także snucia planów na przyszłość, by za kolejne 5 lat można było co wspominać i świętować srebrny jubileusz!

 

 

 

DSC_1919

wpis

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

W dniach 25-26 listopada 2011 roku świętowaliśmy 20-lecie naszego XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu.

            25 listopada obchody te zainaugurował Turniej Koszykówki, w którym wzięli udział absolwenci naszej szkoły. Rozgrywki dostarczyły wielu emocji, zarówno zawodnikom, jak      i kibicom. Koszykarki i koszykarze przypomnieli sobie smak rywalizacji, zwycięstwa, a także porażki. Doping dochodzący z trybun sprawił, że wszyscy opuścili boisko zadowoleni             i uśmiechnięci.

            Tego samego dnia odbyły się także spotkania absolwentów z wychowawcami              i nauczycielami. Podczas nich niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oczach przybyłych. Wychowankowie wspominali chwile spędzone w murach XVI LO i opowiadali o swoich życiowych sukcesach. Wielokrotnie padały z ich ust słowa podziękowań skierowane do wychowawców i nauczycieli. Rozmowom nie było końca.

            Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 26 listopada. Rozpoczęła je dziękczynna Msza Święta w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.

            Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy tego szkolnego święta udali się do Auli UAM. Galę widowiskowo poprowadził Absolwent naszej szkoły.

            Największe brawa otrzymał Pan Dyrektor, który swoje przemówienie poprzedził prezentacją obrazującą nieustanny rozwój szkoły.

            Podczas wystąpień, z ust gości padło mnóstwo gratulacji i życzeń.

            Uroczystości zakończył koncert światowej sławy pianisty – Leszka Możdżera. Dźwięki wydobywające się z fortepianu, na którym grał były niezwykłą ucztą dla ucha.

            Obchodom jubileuszowym w Auli UAM towarzyszyła także wspaniała wystawa zatytułowana Artyści Dwudziestoletni. Można było na niej podziwiać prace plastyczne sześciu absolwentów naszego liceum.

                Jubileusz 20-lecia XVI LO był okazją do spotkań po latach, rozmów, wspomnień,       a także snucia planów na przyszłość, by za kolejne 5 lat można było co wspominać i świętować srebrny jubileusz!

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0075.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Created by Jakub Wilczewski