Samorząd

Wraz z powrotem do szkoły po wakacjach, powróciły też spotkania naszego Szkolnego Samorządu. Pierwsze odbyło się już 18 września. Na zebraniu ustaliliśmy plan naszej pracy oraz przeprowadziliśmy wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Został nim Jędrzej Witt, uczeń klasy Ic LO, który z aktywnym działaniem na rzecz szkoły związany jest już od dawna.

Na pierwszym zebraniu ustaliliśmy również projekty, które chcielibyśmy, aby zostały zrealizowane w naszej szkole. Są to:

  • „Oczko w głowie” – oczyszczenie i utrzymanie w dobrym stanie obydwu oczek wodnych na terenie naszego Zespołu Szkół,
  • „Drzwi otwarte” – otwarcie wszystkich zewnętrznych drzwi szkoły, aby poprawić komfort poruszania się po niej,
  • „Sport to zdrowie” – naprawa lub wymiana metalowych siatek za bramkami szkolnego boiska oraz w miarę możliwości otoczenie całego boiska siatką,
  • „Biuro w sklepiku” – wskazanie właścicielowi sklepiku szkolnego sprzedaży artykułów papierniczych i biurowych (np.: zeszyty, długopisy, ołówki), a także biletów MPK.

Samorząd Uczniowski zaopiekował się także w ramach swojej działalności grobem zasłużonego działacza politycznego i publicysty, Romana Szymańskiego. Grób znajduje się na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych licealiści wybrali się na cmentarz, aby uczcić pamięć Romana Szymańskiego. Kwiaty, znicze i porządek wokół grobu to nasz sposób na upamiętnienie tej ważnej osoby dla Poznania. Już po tej wizycie członkowie Samorządu zaczęli starać się o pozyskanie środków na renowację płyty nagrobkowej.

Rozpoczęliśmy rozmowy z konserwatorem zabytków, aby nasze działania „zyskały moc urzędową”.

Nowością wprowadzoną przez Samorząd Szkolny jest oficjalny fanpage ZSO2 na facebooku. Jeśli na jego stronie kliknie się „lubię to!”, można otrzymywać najnowsze wiadomości z życia naszej szkoły. Zdjęcia, aktualności oraz relacje z ciekawych wydarzeń – to wszystko znajduje się na naszym fanpage’u!

https://www.facebook.com/ZSO2.Fanpage?fref=ts

W szkole znajduje się także specjalna  Samorządowa gablotka. Są tam informacje nie tylko o naszej działalności i planach, ale także informacje o bieżącej tematyce: Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, czy Święto Niepodległości. Gazetkę samorządową wspólnie tworzą Julia Kolasińska i Ada Frąckowiak z klasy Ic LO.

Do Samorządu Szkolnego należą zarówno przedstawiciele podstawówki, gimnazjaliści, jak i licealiści. Poprzez nasze działania, chcemy poprawić kilka rzeczy w naszej szkole , a także wprowadzić kilka zmian, które ułatwią nam wszystkim poruszanie się po niej. Dbamy także o różnego rodzaju imprezy – organizujemy m.in.: Walentynki, Andrzejki, Dzień Dziecka i wiele, wiele innych…

 

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0054.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Created by Jakub Wilczewski