Wolontariat

Klubu 8

Grupa wolontariuszy z opiekunką Panią Bożeną Balwińską uczestniczy aktywnie w życiu szkoły.
Wspieramy akcje „Klubu 8” organizując zbiórkę żywności i prezentów przedświątecznych dla najbardziej potrzebujących.
Pomagamy dzieciom z naszego rejonu oraz z Bieszczad.
Nasza młodzież patronuje szkole w Łupkowie Nowym i w tym celu przygotowuje Piknik Bieszczadzki – piknik w pełni tego słowa znaczeniu: są wypieki, smażone kiełbaski, chleb ze smalcem i dobra muzyka.
Z zebranych funduszy zostają zakupione najbardziej potrzebne artykuły i transportowane w rejon naszej pomocy.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Członkowie klubu aktywnie działają na rzecz całej społeczności szkolnej. Swój wolny czas poświęcają na pomoc w odrabianiu lekcji młodszym kolegom z naszej szkoły podstawowej. Każdy wolontariusz ma pod swoją opieką jednego ucznia, któremu raz w tygodniu pomaga w nauce. Te spotkania są okazją do rozwoju dla obu stron. Milusińscy pokonują swoje słabości, a starsi uczą się odpowiedzialności, cierpliwości i sposobów motywowania młodszych do nauki.

MOTYLI WOLONTARIAT

W ramach „Motylego Wolontariatu” uczniowie ZSO nr 2 aktywnie działają na rzecz środowiska lokalnego. Młodsi malują motyle, starsi organizują i uczestniczą w różnorakich akcjach charytatywnych na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Uczniowie pomagają organizować koncerty, kwestują na festynach, pieką ciasta, animują spotkania dla dzieci pacjentów Hospicjum. Nasza młodzież propaguje też dobre idee związane z działalnością Hospicjum wśród mieszkańców Poznania.

Więcej...

WOŚP

Dnia 12 stycznia 2014 roku wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 56 pod opieką Agaty Marcinkowskiej po raz pierwszy dołączyły do sztabu nr 434 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu. Zbiórka z 22 Finału WOŚP przeznaczona jest na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.  Dziewczęta: Walasek Sandra, Dudziak Karolina, Kmieciak Martyna, Lorenc Malwina, Lorenc Martyna, Rzanna Alicja, Szweykowska Zuzanna, Krupa Martyna, Kmieć Hanna, Jędroszkowiak Wiktoria, Nowak Julia dzielnie kwestowały w Centrum Handlowym IKEA przez kilka godzin zabiegając o każdy GROSZ.  Wolontariuszki zebrały 6.129,01 zł! Dzięki zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy sztab 434 przy SM zebrał rekordową sumę 62.000 złotych.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wolontariusze z SP 56 pobiją rekord.

PCK

W ramach działalności szkolnego koła PCK uczniowie podejmują różnorodne działania, które pozwalają na realizację współczesnego humanitaryzmu będącego główną zasadą  ruchu Czerwonego Krzyża.

W związku z tym młodzież uczestniczyła w wielu spotkaniach, konkursach, prezentacjach i wolontariatach.

Zorganizowaliśmy zbiórkę niezbędnych akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji i egzystencji zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu.

Niektórzy uczniowie jako wolontariusze uczestniczyli w akcji pomocy dzieciom na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ramach promocji zdrowego stylu życia uczniowie gimnazjum przystąpili do XX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. Zwyciężczyni konkursu szkolnego przystąpiła do etapu rejonowego, w którym zajęła III miejsce.

Uczniowie szkoły podstawowej w Dzielnicowym Konkursie „Czy wiesz, co jesz czyli ABC zdrowego odżywiania” zajęli II miejsce.

Również uczniowie V klasy szkoły podstawowej brali udział w konkursie z zakresu udzielania pierwszej  pomocy „Wiem jak ratować życie”.

Klasy IV, V i VI uczestniczyły w konkursach promujących zdrową żywność. Wykonywali: prace plastyczne „Zdrowie na moim talerzu”, ulotkę „Wiem co jem” oraz projektowali opakowanie zdrowego produktu spożywczego.

 

Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zapraszam
w każdą środę o godz. 15.10 na spotkania wolontariatu działającego na rzecz
Hospicjum Palium na osiedlu Rusa.
Szczególnie zachęcam do wypieku i przyniesienia pierników, które będą rozdawane na Starym Rynku 19 grudnia, gdzie będziemy kwestować.
Chcesz wziąć udział w wydarzeniu 19 grudnia? Zgłoś psychologowi szkolnemu w jakich godzinach możesz być z nami na Bożonarodzeniowym Jarmarku wspierając Hospicjum Palium.

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0055.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Created by Jakub Wilczewski