Gim 29 - Informacje

Szacun dla Zawodowców

Działania podejmowane w ramach kampanii

szacun-logo

Więcej: Szacun dla Zawodowców

 

LAUREATKA OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IIc gimnazjum Michalina Krawiec uzyskała tytuł Laureata w VII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. OJAG to najbardziej prestiżowy konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów w kraju, którego formuła wzorowana jest na Olimpiadzie Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby zdobyć upragniony tytuł Michalina musiała przebrnąć przez aż 7 etapów, na które składały się m.in. testy gramatyczno-leksykalne, egzamin ustny obejmujący wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych, a także przygotowanie i wygłoszenie przemówienia na zaimprowizowaną sesję ONZ. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów!
 

„Les grandes personnes aiment les chiffres.”

karolina1karolina_dyplom
Tak właśnie rozpoczął się fragment „Małego księcia” Antoine de Saint Exupéry, który recytowała Karolina Gonciarz z klasy I d naszego gimnazjum podczas etapu regionalnego 35 Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego odbywającego się 4 marca 2017 roku. Karolina zaprezentowała jeszcze wiersz Roberta Gélis „Mon stylo” i zajęła II miejsce w kategorii Gimnazjum.

Karolina jest dopiero w I klasie, dlatego też w kolejnych latach życzymy sukcesów na poziomie ogólnopolskim. Trzymamy kciuki!

 

Świąteczna paczka 2016

Już po raz trzeci sprawiliśmy niespodzianki śwąteczne dzieciom z chorobami nowotworowymi. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą świąteczną akcję, zwłaszcza tym, którzy tak chętnie kupowali ciasta na naszym kiermaszu- dzięki Wam zgromadziliśmy 1500 zł! Razem z naszą składką osiągnęliśmy w tym roku kwotę 2000 zł i kupiliśmy prezenty dla 4 dzieci z chorobami nowotworowymi oraz dla ich rodzeństwa. Chciałoby się móc zrobić dla nich więcej ale miejmy nadzieję, że nasze prezenty choć na chwilę przyniosą tym dzieciom zapomnienie i radość :) Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w naszej akcji i życzymy prawdziwie Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Klasa II D Gim z Wychowawcą

Więcej: Świąteczna paczka 2016

 

Zebranie

Dnia 11 lipca 2016 r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie dotyczące obozów językowych.
 

Strona 1 z 11

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0016.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Created by Jakub Wilczewski