XVI LO - Informacje

Uniwersyteckie wykłady

21 listopada 2017 uczniowie pierwszych klas liceum mieli okazję poczuć się jak studenci. Z gościnnymi wykładami zawitała w naszej szkole p. dr hab. Monika Miazek-Męczyńska, literaturoznawczyni i tłumaczka, pracująca w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Było to kolejne spotkanie w ramach współpracy Instytutu z naszą szkołą. Wykład dotyczył antycznych heroin, czyli zarówno mitologicznych, jak i historycznych bohaterek zbiorowej wyobraźni, wśród których pojawiły się między innymi Ariadna, Medea, Lukrecja, Dydona czy nieco mniej znane postacie, jak na przykład Arria Starsza, Hypsipyle i Fyllis.

Więcej: Uniwersyteckie wykłady

 

Tydzień BPO/SSC

18.10 do naszej szkoły z okazji projektu miasta Poznania przyjechała pracownica MAN Accounting Center. Pokazała nam ona kilka prezentacji na temat sektora shared service center, jego działania, samego MAN Accounting Center i opowiedziała o swoich doświadczeniach. Następnie dowiedzieliśmy się, co jest potrzebne, aby dostać tam pracę oraz jakie możliwości nam ona daje. Później zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i pożegnaliśmy się z przedstawicielką firmy.

Więcej: Tydzień BPO/SSC

 

XIV edycja Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej

13 października nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej pod patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie, Konsulatu Irlandii w Poznaniu, szkoły językowej The North West Academy of English z Derry w Irlandii, Szkoły Języków Obcych Program Bell oraz Radia Poznań.

W ścisłym finale, odbywającym się w auli Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej w Poznaniu,  wystąpiły trzy uczennice naszej szkoły: Julia Gandecka, Maja Cecko oraz Aleksandra Muszalska. Występ tej ostatniej spotkał się z największym uznaniem jurorów i to właśnie Ola z klasy IIc LO zdobyła trzecie miejsce w kategorii piosenki irlandzkiej. Tym samym została zaproszona na koncert z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka, które odbędą się w marcu w Poznaniu.

 

Uwaga maturzyści

Uroczyste rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 30 czerwca 2017 roku o godzinie 9.00 w hali sportowej.
 

Piloci z Politechniki Rzeszowskiej

Niczym jaskółki na wiosnę, tak na początku czerwca przylecieli do nas Piloci z Politechniki Rzeszowskiej. Odwiedzili nas studenci, Piotr Ostrzycki, nasz absolwent, i Bartosz Ziółkowski. Prowadzą oni cykl wykładów mających na celu szerzenie wiedzy wyjaśniającej podstawowe zagadnienia dotyczące lotnictwa. Poruszane były tematy z dziedziny fizyki, matematyki, mechaniki ogólnej i mechaniki lotu. Przekazana naszym uczniom wiedza, okraszona była wieloma przykładami z praktycznego jej wykorzystania i licznymi ciekawostkami.

Więcej: Piloci z Politechniki Rzeszowskiej

 

Strona 1 z 31

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0057.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Created by Jakub Wilczewski