XVI LO - Informacje

Uwaga maturzyści

Uroczyste rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 30 czerwca 2017 roku o godzinie 9.00 w hali sportowej.
 

Piloci z Politechniki Rzeszowskiej

Niczym jaskółki na wiosnę, tak na początku czerwca przylecieli do nas Piloci z Politechniki Rzeszowskiej. Odwiedzili nas studenci, Piotr Ostrzycki, nasz absolwent, i Bartosz Ziółkowski. Prowadzą oni cykl wykładów mających na celu szerzenie wiedzy wyjaśniającej podstawowe zagadnienia dotyczące lotnictwa. Poruszane były tematy z dziedziny fizyki, matematyki, mechaniki ogólnej i mechaniki lotu. Przekazana naszym uczniom wiedza, okraszona była wieloma przykładami z praktycznego jej wykorzystania i licznymi ciekawostkami.

Więcej: Piloci z Politechniki Rzeszowskiej

 

I Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W dniu 7 czerwca 2017 roku odbył się I Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.
Maria Spirin i Weronika Kiełbasa, uczennice I klasy LO wzięły udział w obradach plenarnych Sejmiku pt. "Marzenia młodzieży w Wielkopolsce 2020+". W Sejmiku wzięło udział 40 dwuosobowych drużyn z całego Województwa, które zostały wyłonione na podstawie wcześniej przygotowanych prezentacji na temat "małej ojczyzny". Nasza drużyna jako jedna z trzech w Poznaniu zakwalifikowała się do Sejmiku.
Weronice i Marysi serdecznie Gratulujemy !!!
 

Uwaga kandydaci do klas I - XVI Liceum Ogólnokształcącego

Kandydaci do klas dwujęzycznych XVI Liceum Ogólnokształcącego zobowiązani są do przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego w dniu 24 maja 2017 r. o godzinie 14:00, dla których XVI Liceum Ogólnokształcące jest pierwszym, drugim, trzecim lub dalszym wyborem.

 

Wizyta w PCSS

28 kwietnia licealna klasa 1A liceum wybrała się na wycieczkę do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN- liderem wprowadzania innowacyjnych technologii sieciowych, obecnie w sieci PIONIER - Polski Internet Optyczny.

Dowiedzieliśmy się, że centrum zasobowe to punkt centralny wszystkich udostępnianych usług: obliczeniowych, archiwizacji, kolokacji i hostingu, jak również telewizji interaktywnej.

Usługi PCSS wykorzystywane są przez oddziały kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie: telekonsultacji, teleedukacja medyczna czy wspomaganie decyzji klinicznych.

Więcej: Wizyta w PCSS

 

Strona 1 z 30

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

prezentacj007.jpg
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 260 gości 

Created by Jakub Wilczewski