Aktualności

Szydełkowa Kraina Postaci literackich i bajkowych

Biblioteka Szkolna Zaprasza do "Szydełkowej Krainy Postaci literackich i bajkowych". Prace wykonała Pani Anna Kicińska z Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie i w ramach współpracy międzybibliotecznej, postaci zamieszkały tymczasowo w naszej szkole. Zapraszamy serdecznie!!!
 

Zaczytane przedszkola, szkoły i uczelnie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2017

Tegoroczna edycja odbywa się do 21.05.17 r w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto.

Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów zaczytanych miast.

W tym roku zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. My książki przekażemy do placówek medycznych tworząc  kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych.

Książki można składać w bibliotece szkolnej!!!

Zapraszamy
 

Książki są fajne i kropka!

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i uczniowie!!!

Szkoła nasza bierze udział w konkursie pt. "Książki są fajne i kropka!"

Możemy wygrać 1000 książek dla naszej biblioteki ale konkurencja jest spora i potrzebujemy Waszego wsparcia.

Wszystkich, którzy korzystają z facoobka prosimy o głosy. Proszę o skopiowanie linku http://www.empik.com/kultura/biblioteka/zespol-szkol-ogolnoksztalcacych-nr-2/ głosowanie i udostępnianie!!

Konkurs trwa do 4 listopada i codziennie jest potrzebny jeden Państwa głos.
 

Wyróżnienie w II edycji konkursu Story Cubes

W tym roku szkolnym obyła się druga edycja konkursu literackiego „Graj, opowiadaj i pisz ze Story Cubes”. Organizatorem konkursu był Klub Gier Planszowych Pionkolandia ze Sztumu oraz Rebel Centrum Gier. Konkurs skierowany był dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zgłosili 4 prace. Jedna z nich, opowiadanie Olgi Chrzanowieckiej z II klasy Gimnazjum nr 29 zdobyło wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

Pierwsze spotkanie „Debating Society”

Pierwsze spotkanie z cyklu „Debating society” odbyło się 5 czerwca 2014 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Projekt „Towarzystwo do rozmów” (debating society) jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie młodzieży możliwością wyrażania i uzasadniania własnego zdania.

Więcej: Pierwsze spotkanie „Debating Society”

 

Ogólnopolski finał Odysei Umysłu

Podczas weekendu, 29 – 30 marca br, w Gdańsku odbyły się eliminacje ogólnopolskie Odysei Umysłu. Drużyna wystawiona przez ZSO 2, w składzie: Izabella Słowińska, Natalia Olszewska, Sandra Kucharczak, Magdalena Wiechczyńska, Kornelia Parowska, Olga Chrzanowiecka oraz Gabriela Kruszona, zajęła 4 miejsce w swoim problemie długoterminowym (problem V) oraz swojej grupie wiekowej (III). Gratulujemy takiego debiutu!

Więcej: Ogólnopolski finał Odysei Umysłu

 

Strona 1 z 2

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0042.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 262 gości 

Created by Jakub Wilczewski