• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Konkurs "Podwórko talentów Nivea"

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Podwórko talentów Nivea".

Wystarczy wejść na stronę www.podworko.nivea.pl i raz dziennie oddać swój głos na ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 IM. CHARLES DE GAULLE'A W POZNANIU.

Głosowanie potrwa do 24.06.2020 r.

W 15 szkołach w kraju, które uzyskają największą liczbę głosów, firma Nivea ufunduje place zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu oraz do codziennego oddawania głosu na Krzesiny.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Szczegóły znajdują się na stronie organizatora.

Bliższych informacji udzielą wkrótce Szkolni Koordynatorzy Konkursu.

Uwaga! Rekrutacja do klasy 7 dwujęzycznej

Informujemy, że przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych dla kandydatów do klas 7 dwujęzycznych odbędzie się 4 czerwca o godz. 9:30. Przypominamy, że nieprzystąpienie do sprawdzianu automatycznie eliminuje kandydata z udziału w rekrutacji do oddziału dwujęzycznego.

W załączeniu treść zarządzenia zawierająca pozostałe terminy w rekrutacji.

Zarządzenie nr 8 [PDF]

 

Rekrutacja do klas pierwszych liceum

Informujemy, że wniosek o przyjęcie do XVI Liceum Ogólnokształcącego z uwagi na fakt, iż jest to szkoła dwujęzyczna, złożony może być wyłącznie w terminie od 15-22 czerwca 2020 r.

Każdy kandydat ma obowiązek przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego w dniu 30 czerwca 2020 r. o godz 12:00. Wymóg ten dotyczy zarówno kandydatów wskazujących XVI LO jako szkołę pierwszego wyboru, jak również tych kandydatów, u których nasza szkoła znajduje się niżej na liście preferencji.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty i procedury rekrutacji znajdują się we wskazanym linku

Zakres wymagań na sprawdzianie kompetencji językowych załącznik [PDF]