• baner1.jpg

II termin testu kompetencji dla kandydatów do LO

Publikujemy zakres wymagań na test kompetencji z języka angielskiego dla kandydatów do klas pierwszych liceum.
 
Przypominamy, że kandydaci do XVI LO (z pierwszej oraz kolejnych preferencji), którzy nie przystąpili do testu w pierwszym terminie, są zobowiązani do przystąpienia do testu w II terminie w dniu 21 czerwca 2021 r. o godz. 14:00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu przy ul. Matejki 8/10.
 
 

 

zakres wymagań[PDF]

Wmurowanie kamienia węgielnego

23 kwietnia 2021 zapisał kolejną kartę w historii naszej szkolnej społeczności. Tego dnia podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w fundamenty nowego segmentu łączącego halę gimnastyczną z częścią dydaktyczną szkoły.

W uroczystości wzięli udział Prezydent Poznania – Pan Jacek Jaśkowiak, Prezes Zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich – Pani Justyna Litka, przedstawiciel wykonawcy, spółki Constructo – Pan Tomasz Kwiatkowski oraz Dyrektor ZSO2 – Pan Andrzej Karaś.

Powstający wielofunkcyjny łącznik jest, jak podkreślił Prezydent, ,,zrealizowaniem marzeń” Dyrektora ZSO2. Dwukondygnacyjny segment zapewni komfortowe przemieszczanie się uczniów i pracowników między dotychczasowymi budynkami. Znajdujące się w nim dodatkowe sale pozwolą m.in. na jednozmianową pracę szkoły, powiększenie stołówki, a także przeniesienie krzesińskich oddziałów przedszkolnych do głównego budynku ZSO2. Przeszklona fasada łącznika umożliwi otwarcie części wspólnej (holu wysokiego na 8 metrów) na wewnętrzny dziedziniec szkoły, który również zostanie zagospodarowany w ramach inwestycji.

Dyrektor ZSO2 w trakcie uroczystości nie krył wzruszenia i przyznał, że z dumą spogląda na powstającą inwestycję, o którą zabiegał dziesięć lat. Szczególne podziękowania za współpracę skierował do Prezydenta Poznania i Rady Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo.

Według planów łącznik będzie dostępny dla uczniów i pracowników od września 2022 roku. Przyznajemy szczerze - nie możemy się doczekać!

 

 

Foto relacja

Czytaj dalej