• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

High Flyers in #Krzesiny już po raz trzeci

W sobotę, 16 listopada, odbyła się trzecia edycja konkursu High Flyers in #Krzesiny. 29 szóstoklasistów z 6 szkół podstawowych z Poznania i powiatu pojawiło się w naszej szkole, żeby popisać się znajomością języka angielskiego.

Czytaj dalej

Wymiana polsko – belgijska

Wymiana polsko – belgijska, która odbyła się w dniach 18.10 – 25.10, była dla nas - uczniów  liceum -prawdziwym doświadczeniem. Mieliśmy nie tylko szansę, aby zawiązać trwałe znajomości i przyjaźnie, lecz także aby wykorzystać w praktyce i rozwijać swoje umiejętności języka angielskiego. Ponadto, podziwialiśmy odmienność i bogactwo kulturowe jednych z największych miast Belgii: Brugii, Gandawy oraz Brukseli.

Czytaj dalej

Dzień Historii Krzesin

logo CIL

Dzień Historii Krzesin, który odbędzie się 27.11.2019, to projekt finansowany przez Poznańskie Inicjatywy Młodzieżowe, organizowany przez Samorząd Uczniowski Krzesiny we współpracy z Radą Osiedla Krzesiny. Wydarzenie ma na celu przybliżenie uczniom oraz mieszkańcom Krzesin bogatą historię tej części Poznania oraz integrację uczniów ZSO nr 2 w Poznaniu z mieszkańcami Krzesin.

Czytaj dalej

Zebrania-informacje o zagrożeniach

19.11.2019 (wtorek)

zebrania dla rodziców uczniów szkoły podstawowej (informacje o zagrożeniach)

  • godz. 17.00 – klasy 0-IV SP
  • godz. 18.30-   klasy V-VIII SP    

21.11.2019 (czwartek)

zebrania dla rodziców uczniów liceum (informacje o zagrożeniach)

  • godz. 17.00 – klasy I LO
  • godz. 18.30-   klasy II-III LO

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 9 stycznia 2020 r. o godz.19:30

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH!

IMG SZACHY9 listopada 2019 r. odbyły się w Poznaniu Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Niemier, Norbert Gorzeń, Jakub Galiński, Agata Pietrykowska. Walka była zacięta i bardzo wyrównana, a nasza drużyna przegrywając tylko jedno spotkanie z siedmiu ostatecznie zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Poznania.
Szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

STUDIUJ W DANII

daniaUczniów klas II i III LO zainteresowanych podjęciem studiów w Danii zachęcamy do udziału w spotkaniu z przedstawicielką Uniwersytetu Południowej Danii w najbliższy piątek (15.11). Szczegóły na załączonym plakacie. Zapisy do czwartku u p. wicedyrektora Morawskiego. Liczba miejsc ograniczona!