• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Dzień chemika

            W dniu 7.06 2019 roku odwiedziliśmy wydział chemii naszego poznańskiego uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zorganizowano tam bardzo ciekawe wydarzenie związane z corocznym Dniem Chemika. W tym roku z okazji W 150. rocznicy powstania układu okresowego pierwiastków owe wydarzenie popularyzatorskie nosiło nazwę "Miasteczko Mendelejewa" Skierowane nie tylko do licealistów, ale również do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej miało za zadanie zainteresować młodzież jakże piękną dziedziną nauki, jaką jest chemia.

Czytaj dalej

Mali chemicy

5 czerwca w XVI LO odbyły się lekcje chemii z udziałem dzieci z Przedszkola 85 działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu.

Pszczółki i Muchomorki miały okazję zobaczyć doświadczenia chemiczne oraz samodzielnie wykonać proste eksperymenty na podstawie odczynników chemicznych, dostępnych w każdym domu.  Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2019”

25  marca w ZSO 2  odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2019”. Organizatorem tych fizycznych zmagań jest fundacja Akademia Młodych Fizyków. Warto dodać, że konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej  Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz  Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Czytaj dalej

Uwaga uczniowie klas VI

Uczniowie klas VI SP, którzy zaliczyli sprawdzian predyspozycji językowych do klasy VII dwujęzycznej, w tym kandydaci do klasy dwujęzycznej z innych szkół podstawowych, napiszą test znajomości języka angielskiego w poniedziałek 17 czerwca o godz.14:00. Obecność obowiązkowa.