• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Rekrutacja uzupełniająca do klasy VII dwujęzycznej

 
Informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 56 im. Charles de Gaulle'a będzie uczestniczyła w rekrutacji uzupełniającej do klasy VII dwujęzycznej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji uzupełniającej prosimy o składanie wniosków w dniach 5-6 lipca 2018 r. w sekretariacie szkoły. Sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów odbędzie się 9 lipca o godz. 10:00 w szkole wskazanej przez Wydział Oświaty UMP - w Szkole Podstawowej nr 2 na os. Jagiellońskim.
 

LINK: https://nabor.pcss.pl/poznan/klasa7/dokumenty - należy pobrać wniosek do klas dwujęzycznych, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Zakończenie roku szkolnego

godz. 8.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej

godz. 9.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej

godz. 11.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów oddziałów gimnazjalnych i liceum ogólnokształcącego

Uroczystości odbywają się w hali sportowej.

 

Msze Święte odbędą się w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej (Krzesiny)

godz. 9.30- dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej

godz.13.00- dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych i liceum ogólnokształcącego

Nasza maturzystka w gronie najbardziej utalentowanych młodych liderów w kraju

Julia Szafałowicz, tegoroczna absolwentka naszego liceum, 6 czerwca br. otrzymała w Ministerstwie Edukacji Narodowej tytuł finalistki ogólnopolskiego konkursu ,,Talent za Talent”. Konkurs organizowany jest przez fundację ,Cognitis”, a jego partnerami są m. in. firma ,,Deloitte”, kilka prestiżowych uczelni wyższych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Czytaj dalej

Uwaga maturzyści

Ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych odbędzie się 3 lipca 2018 roku o godzinie 9.00.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców

Spotkanie z dyrektorem dla rodziców uczniów rozpoczynających od 1 września 2018 r. naukę w klasach pierwszych szkoły podstawowej oraz "0" odbędzie się w poniedziałek 18.06.2018 r. o godz. 16.00.

Poznańskie Słowiki

“Poznańskie Słowiki” zapraszają chłopców  w wieku od 7 – 10 lat do śpiewu w Chórze Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej, popularnie zwanego właśnie  „Poznańskimi Słowikami” lub Chórem Stuligrosza. Zespół posiada bogatą, niemal 80-letnią artystyczną historię, a każdy nowy młody śpiewak – dzięki swojemu talentowi – wkrótce może zapisać nowe jej karty. Dla wszystkich chłopców, którzy po wstępnym przesłuchaniu zdecydują się rozpocząć swoją muzyczną przygodę w „Poznańskich Słowikach”, zorganizujemy bezpłatny kurs przygotowawczy z zakresu emisji głosu i czytania nut. Po ukończeniu tego kursu chłopcy będą uczestniczyć w pracach całego chóru. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami w naszej siedzibie w Filharmonii Poznańskiej przy ul. Święty Marcin 81.

Kandydatów do chóru można zgłaszać telefonicznie lub mailowo (Marek Pawlak, tel. 602 711 512,biuro@slowiki.poznan.pl). Podczas zgłoszenia przekazane zostaną szczegółowe informacje o kursie. Chętnie też odpowiemy na Państwa dodatkowe pytania. Pierwsze spotkanie, połączone ze wstępnym przesłuchaniem, odbędzie się w czwartek, 21 czerwca o godz. 18.00 w naszej siedzibie. Kandydatów prosimy o przygotowanie dowolnej piosenki.

Bieżące informacje o Chórze “PoznańskieSłowiki” można znaleźć na stronie:www.slowiki.poznan.pllubwww.facebook.com/poznanskieslowiki

Serdecznie zapraszamy do naszego zespołu!