• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

X. Wymiana polsko- niemiecka

dpjwW czwartek 13.09 rozpoczęliśmy drugą część wymiany polsko-niemieckiej, goszcząc naszych niemieckich korespondentów. Po powitaniu i zwiedzaniu szkoły oraz zabawach integracyjnych zabraliśmy naszych zmęczonych podróżą kolegów i koleżanki do naszych domów.

W piątek zaraz po pierwszej lekcji zaczęliśmy pracę nad projektem "Polacy i Niemcy - co wiemy o sobie?". Dowiedzieliśmy się, że nie wszystko jest dla nas i naszych kolegów takie oczywiste, co dotyczy Niemiec i Polski. Następnie pojechaliśmy autokarem do Rogalina, gdzie zwiedzaliśmy pałac i galerię, wykonywaliśmy pracę plastyczną dotyczącą naszych wyobrażeń o ludziach z XVIII wieku oraz bawiliśmy się na wspólnym z wymianą polsko- włoską pikniku.

Czytaj dalej

Absolwentka po drugiej stronie biurka

26 i 27 września w murach naszej szkoły zawitała Julia Szafałowicz – tegoroczna maturzystka, a obecnie już studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Absolwentka tym razem pojawiła się w roli wykładowczyni. Odwiedziła licealistów, by podzielić się z nimi swoim doświadczeniem, zdobywanym między innymi w naszym krzesińskim liceum, i zachęcić ich do rozwijania się poprzez różne dostępne formy aktywności społecznej, naukowej itp. Starała się też pokazać, że warto odkrywać w sobie talenty i predyspozycje do bycia młodym liderem. Sama Julia jest w tej dziedzinie doskonałym przykładem, co zostało też docenione przez organizatorów ogólnopolskiego konkursu ,,Talent za Talent”, którego została finalistką (znalazła się w gronie 24 najlepszych maturzystów-liderów z całego kraju).

Czytaj dalej

Spotkania zespołów przedmiotowych z Dyrektorem

Dyrektor szkoły zwołuje zebrania zespołów przedmiotowych wg harmonogramu:

 

środa 29.08 - godz. 9:00 - nauczyciele języka polskiego,

środa 29.08 - godz. 10:30 - nauczyciele historii, wosu, przedmiotów artystycznych oraz biblioteka i psycholog szkolny,

środa 29.08 - godz. 12:00 - nauczyciele matematyki i informatyki,

środa 29.08 - godz. 13:30 - nauczyciele przedmiotów przyrodniczych,

środa 29.08 - godz. 15:00 - nauczyciele nauczania początkowego, świetlicy i przedszkola,

piątek 31.08 - godz. 8:00 - nauczyciele wychowania fizycznego,

piątek 31.08 - godz. 9:00 - nauczyciele drugich języków obcych,

poniedziałek 03.09 - godz. 14.00 - nauczyciele języka angielskiego.

Obecność obowiązkowa.

BENVENUTI IN POLONIA! WYMIANA POLSKO-WŁOSKA 2018

Niecierpliwie wyczekiwana wymiana polsko-włoska odbyła się 8-15 września. Pierwszego dnia nasi korespondenci zwiedzili Warszawę oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Drugiego dnia pojechaliśmy razem z włoskim kolegami do Wrocławia. Zwiedziliśmy Hydropolis - muzeum wody, a potem wyruszyliśmy w poszukiwaniu krasnoludków, grając w grę miejską na Starówce.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w ZSO nr 2 odbędzie się 03 września w hali sportowej wg harmonogramu:

Godz. 9:00 - klasy 0-3 SP

Godz. 10:30 - klasy 4-8 SP

Godz. 12:00 - klasy 3 oddziałów gimnazjalnych oraz 1-3 LO

Uczniowie klas I LO niebędący absolwentami Gim nr 29 piszą test poziomujący z języka angielskiego po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Obecność obowiązkowa.

 

Msza św. dla uczniów ZSO 2 zostanie odprawiona w kościele p.w. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej o godz. 8:00.

Rada Pedagogiczna

Rada Pedagogiczna Analityczna oraz rozpoczynająca rok szkolny 2018/2019 odbędzie się w piątek 31 sierpnia o godz. 10:00, obecność obowiązkowa.

Badania lekarskie dla nauczycieli i pracowników odbędą się w czwartek od godz. 9:00. Nauczyciele skierowani na badania zostaną poinformowani emailem.