• baner1.jpg

Wmurowanie kamienia węgielnego

23 kwietnia 2021 zapisał kolejną kartę w historii naszej szkolnej społeczności. Tego dnia podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w fundamenty nowego segmentu łączącego halę gimnastyczną z częścią dydaktyczną szkoły.

W uroczystości wzięli udział Prezydent Poznania – Pan Jacek Jaśkowiak, Prezes Zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich – Pani Justyna Litka, przedstawiciel wykonawcy, spółki Constructo – Pan Tomasz Kwiatkowski oraz Dyrektor ZSO2 – Pan Andrzej Karaś.

Powstający wielofunkcyjny łącznik jest, jak podkreślił Prezydent, ,,zrealizowaniem marzeń” Dyrektora ZSO2. Dwukondygnacyjny segment zapewni komfortowe przemieszczanie się uczniów i pracowników między dotychczasowymi budynkami. Znajdujące się w nim dodatkowe sale pozwolą m.in. na jednozmianową pracę szkoły, powiększenie stołówki, a także przeniesienie krzesińskich oddziałów przedszkolnych do głównego budynku ZSO2. Przeszklona fasada łącznika umożliwi otwarcie części wspólnej (holu wysokiego na 8 metrów) na wewnętrzny dziedziniec szkoły, który również zostanie zagospodarowany w ramach inwestycji.

Dyrektor ZSO2 w trakcie uroczystości nie krył wzruszenia i przyznał, że z dumą spogląda na powstającą inwestycję, o którą zabiegał dziesięć lat. Szczególne podziękowania za współpracę skierował do Prezydenta Poznania i Rady Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo.

Według planów łącznik będzie dostępny dla uczniów i pracowników od września 2022 roku. Przyznajemy szczerze - nie możemy się doczekać!

 

 

Foto relacja

Czytaj dalej

Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych

Zachęcamy do udziału w rekrutacji do klas VII dwujęzycznych Szkoły Podstawowej nr 56 w Poznaniu.

Termin składania dokumentów: 17 – 21 maja 2021 r.

Termin testów predyspozycji językowych: 26 maja 2021 r. godz. 14:00

W oddziale dwujęzycznym w klasie VII uczniowie mają 7h języka angielskiego tygodniowo, a w klasie VIII - 6h języka angielskiego tygodniowo.

Wybrane zagadnienia na lekcjach biologii i geografii w klasie VII są realizowane w języku angielskim.

Drugi język obcy (do wyboru: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski lub chiński) realizowane są w wymiarze 3h tygodniowo.

 

Warto wybrać dla swojego dziecka oddział dwujęzyczny SP56 ponieważ:

- stawiamy na indywidualny rozwój dziecka;

- wspieramy kreatywność i zainteresowania;

- promujemy zdrowy tryb życia;

- przygotowujemy uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych i olimpiadach;

- zapewniamy wsparcie psychologiczno-pedagogiczne;

- uczymy przy użyciu nowoczesnych technologii;

- posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i trenerów;

- umożliwiamy uczniom wyjazdy na wymianę do partnerskich szkół w Niemczech (Dulmen) oraz Francji (Redon, Bretania);

- budujemy nowoczesny łącznik z 10 salami lekcyjnymi, w którym już w 2022 roku będą uczyły się dzieci z klas I – III;

 

Zachęcamy do zapoznania się z filmem promocyjnym, wywiadem z Dyrekcją szkoły oraz zapisem video drzwi otwartch "online".

 

 

Laureatka Olimpuska

Już wśród najmłodszych klas promujemy w naszej szkole udział uczniów w ogólnopolskich olimpiadach. Olimpusek to olimpiada polegająca na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów, zajęła Marysia Soszyńska z klasy I a SP. Serdecznie gratulujemy!

Drzwi otwarte do XVI LO

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym zarejestrowanym podczas drzwi otwartych on-line dnia 26.04.2021 r.

 

 

Nasi absolwenci w świecie