• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Festiwalu Nauki i Sztuki

25 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach zorganizowanych przez Wydział Anglistyki UAM w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Licealiści i gimnazjaliści brali udział w dwóch wydarzeniach dla wszystkich uczestników oraz dwóch zorganizowanych specjalnie dla naszej szkoły.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o amerykańskich mitach w literaturze i kulturze popularnej. Zobaczyli również jak język wpływa na postrzeganie rzeczywistości i dlaczego niektóre aspekty gramatyki oraz pisowni języka angielskiego dzisiaj wyglądają inaczej niż kilkaset lat temu. Jednak największe zainteresowanie wzbudził warsztat poświęcony językowi z zakresu medycyny. Uczniowie mogli się dowiedzieć w czasie tego warsztatu m.in. jak interpretować skróty używane przez lekarzy w dokumentacji medycznej po angielsku.