• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

BENVENUTI IN POLONIA! WYMIANA POLSKO-WŁOSKA 2018

Niecierpliwie wyczekiwana wymiana polsko-włoska odbyła się 8-15 września. Pierwszego dnia nasi korespondenci zwiedzili Warszawę oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Drugiego dnia pojechaliśmy razem z włoskim kolegami do Wrocławia. Zwiedziliśmy Hydropolis - muzeum wody, a potem wyruszyliśmy w poszukiwaniu krasnoludków, grając w grę miejską na Starówce.

Poniedziałek był dniem nauki. Nasi korespondenci mieli możliwość nauczyć się podstaw języka polskiego oraz uczestniczyć w interesujących zajęciach z biologii i chemii. Po obejrzeniu szkoły przyszedł czas na zwiedzanie poznańskiego Starego Rynku i jego okolic.

Kolejnego dnia, będąc w Bramie Poznania, poznaliśmy historię Ostrowa Tumskiego, a następnie włoscy koledzy zobaczyli resztę naszego miasta. W środę poznaliśmy trochę lepiej nasze kraje przy projektach mówiących o kulturze włoskiej i polskiej. Potem przeobraziliśmy się w piekarzy i uczyliśmy się robić rogale marcińskie w Rogalowym Muzeum.

W czwartek miała miejsce kolejna wycieczka, tym razem do portowego miasta Gdańsk. Byliśmy w Muzeum II Wojny Światowej i widzieliśmy Starówkę. Następnego dnia udaliśmy się do Rogalina. Po zwiedzaniu domu Raczyńskich i po obejrzeniu galerii obrazów zrobiliśmy piknik i wykonaliśmy projekty o charakterze artystycznym.

Sobota była ostatnim dniem wymiany, w którym musieliśmy niestety pożegnać przyjaciół ze słonecznej Italii. Mamy nadzieję, że nasze znajomości nie skończą się tylko na wymianie i będziemy dalej utrzymywać kontakty, a kto wie, może nawet się jeszcze spotkamy!