• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

I miejsce w XV Konkursie Poezji i Piosenki Irlandzkiej!

19 października w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Solnej odbył się finał jubileuszowej, piętnastej edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej organizowanego przez szkołę językową Progam oraz North West Academy of English. Ranga konkursu z roku na rok jest coraz wyższa, o czym świadczy chociażby fakt, że jednym z gości przybyłych na wydarzenie była ambasador Irlandii pani Emer O’Connell. Wśród finalistów konkursu znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Ossowska z klasy 8bSP oraz Julia Kuśnierczak z klasy 2cLO.

Obie dziewczyny pokazały maksimum swoich możliwości. Jednak konkurencja była bardzo mocna i większkość występów była na najwyższym możliwym poziomie. Jury miało twardy orzech do zgryzienia i długo debatowało nad ostatecznymi wynikami konkursu. Po przedłużającym się oczekiwaniu wreszcie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Kiedy jury wyczytało, że pierwsze miejsce w kategorii recytacja młodzieży młodszej zajęła Aleksandra Ossowska ze szkoły z Krzesin, Ola nie wierzyła, że to prawda. Ale kiedy otrzymała dyplom potwierdzający słowa jury, wiedziała, że jej marzenie o wygranej się spełniło.

Chociaż tylko jedna z naszych finalistek otrzymała nagrodę, gratulujemy obu samego udziału w finale tego bardzo ambitnego konkursu!