• baner1.jpg

KRZESINY PRZYCIĄGAJĄ NAJLEPSZYCH – KONKURS HIGH FLYERS PO RAZ DRUGI

W sobotę, 1 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 56 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "High Flyers in #Krzesiny" dla szóstoklasistów, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego - pana Piotra Kalczyńskiego, panią Annę Kopińską i panią Adrianę Pastuch. W konkursie udział wzięło 24 uczniów z 6 szkół podstawowych.

O godzinie 10:00 pan wicedyrektor Marcin Morawski powitał uczniów i ich nauczycieli oraz uroczyście otworzył konkurs. Następnie, uczestnicy wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie dra Tomasza Skireckiego z Wydziału Anglistyki UAM pt. "American Gothic jako tekst popkultury". Po zmaganiach z testem konkursowym, w oczekiwaniu na wyniki, szóstoklasiści uczestniczyli w warsztacie językowym, dotyczącym dwujęzyczności. Mimo że test nie dla wszystkich okazał się łatwy, to uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów, którzy część tego dnia spędzili w Krzesinach.

I miejsce w konkursie zajął Aleksander Kałużny, uczeń Szkoły Podstawowej nr 51, zdobywczynią II miejsca została Marta Tyrakowska ze Szkoły Podstawowej nr 56, a trzecia na podium była Zofia Nowicka, również z krzesińskiej podstawówki.

Laureaci konkursu poza dyplomami otrzymali książki anglojęzyczne, słowniki, głośniki bezprzewodowe, szkolne bluzy, przybory szkolne i słodkie niespodzianki.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy za rok!