• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Drugie Krzesińskie Dni Demokracji

Drugie Krzesińskie Dni Demokracji rozpoczęliśmy wykładem pana doktora Krzysztofa Urbaniaka z Okręgowej Izby Radców Prawnych. Nasz gość opowiedział nam co nieco o historii, przeszłości wyborów oraz wpływie 123 lat zaborów na dzisiejsze społeczeństwo. Serdecznie dziękujemy panu Urbaniakowi za przybycie oraz udział w naszych Krzesińskich Zmaganiach z Demokracją.
 
Po artystycznym występie Karoliny Biadały i Oliwiera Engelbrechta przeszliśmy do debaty. Uczniowie - eksperci - reprezentujący pięć ugrupowań z polskiej sceny politycznej na wzór debat oksfordzkich odpowiadali na ustalone wcześniej sześć pytań dotyczących służby zdrowia, gospodarki, polityki zagranicznej czy spraw światopoglądowych.
 
W ten sposób uczniowie naszej szkoły na widowni poznali z bliska programy partii i ugrupowań, które biorą udział w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już za kilka dni, w najbliższą niedzielę.
 
Uczniowie mieli możliwość interakcji między sobą poprzez zadawanie pytań ekspertom czy nawiązywanie do wypowiedzi innych uczestników debaty.
 
Następnie przy użyciu tabletów uczniowie mogli zagłosować w prawyborach, krzesińskiej symulacji wyborów, których to wyniki ogłosimy w najbliższy poniedziałek.
 
Poniżej znajdziecie fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.
 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, jesteście super!