• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Wymiana - Izrael

19 października 2019 r. rozpoczęła się druga cześć wymiany z Izraelem. Uczniowe dwóch liceów z Raanana przylecieli do Poznania. Była to wymiana wyjątkowa, gdyż brali w niej udział uczniowe z czterech placówek poznańskich: XVI LO, VIII LO, ZSK oraz ZSE.

Pierwszy dzień wymiany spędziliśmy na pokazywaniu naszym gościom miasta: odwiedziliśmy Bramę Poznania, Muzeum Rogalowe i Zamek Przemysła.

Poniedziałek spędziliśmy w szkołach oraz na warsztatach w CK Zamek. Na koniec dnia odbył się koncert chóru z Raanana.

Następnego dnia odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, w którym, oprócz tradycyjnego zwiedzania, uczestniczyliśmy również w warsztatach artystycznych.

Całą środę spędziliśmy na Uniwersytecie Artystycznym Poznaniu, gdzie m.in. zaznajomiliśmy się z kierunkiem animacji, oglądając i tworząc własne filmy. Przy tworzeniu filmów, za pomocą piasku i soli, pomagali nam studenci. Odwiedziliśmy także pracownię fotografii. Tam pracowaliśmy w grupach, tworząc interpretacje dzieł, które obejrzeliśmy dzień wcześniej.
W czwartek pojechaliśmy do Warszawy. Zwiedzania zaczęliśmy od Polina (muzeum historii polskich Żydów), a następnie odbyliśmy długi spacer po Starówce.
Następnego dnia odbyło się uroczyste zakończenie projektu, spotkanie z prezydentem miasta Poznania oraz wystawa naszych prac plastycznych.
W sobotę zabraliśmy naszych gości do Rogalina, a ostatniego dnia wymiany zafundowaliśmy im przejażdżkę poznańskim tramwajem, po czym odwieźliśmy ich na lotnisko.

Druga część wymiany polsko-izraelskiej nie ograniczyła się tylko do zwiedzania oraz warsztatów plastycznych, ale była również próbą pełniejszego zaznajomienia naszych gości z polską kultura oraz tradycją.