• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Dzień Historii Krzesin

Dziś (27.11.2019r.) w naszej szkolnej hali odbył się Dzień Historii Krzesin. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Poznania w ramach konkursu będącego częścią kampanii promocyjno-informacyjnej dla zadania publicznego Tworzenie i Wspieranie Centrów Inicjatyw Lokalnych, a zorganizowaliśmy go we współpracy z Radą Osiedla Krzesiny.️
Po przemowie dyrektora ZSO nr 2, Andrzeja Karasia, wykładu udzielił nauczyciel historii pan Krzysztof Kostka, w którym przybliżył nam historię Poznania od czasów chrztu Polski. 
Następnie głos przejął profesor Marek Marciniak, który opowiedział nam o skandynawskich kościołach oraz o parafii w Krzesinach, której to kościół zbudowany został w stylu norweskim 🇳🇴
Przedstawiciel Rady Osiedla, Ireneusz Pachliński, powiedział nam o inicjatywach dotyczących historii Krzesin, nad którymi pracują teraz niektórzy mieszkańcy tej części Poznania. 
Na zakończenie uczeń naszego liceum, Michał Pietrzak, przekazał nam sporą ilość nieznanych faktów i ciekawostek o tym, co działo się w Krzesinach podczas II Wojny Światowej. 
Po serii wykładów wraz z reprezentantami klas i naszymi gośćmi: przewodniczącym Rady Osiedla Mariuszem Szlendakiem, Agnieszką Jakubowską z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, proboszczem krzesińskiej parafii księdzem Przemysławem Wieczorkiem i panem Stanisławem Skrzypczakiem udaliśmy się pod pomnik poległych w II Wojnie Światowej, gdzie złożyliśmy bukiet kwiatów i znicze. 
Ku zwieńczeniu Dnia Historii Krzesin przemieściliśmy się z powrotem do szkoły, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne z gorącymi napojami i małym poczęstunkiem. 
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wzięcie udziału w wydarzeniu oraz uczniom ZSO nr 2 za pomoc w organizacji Dnia Historii Krzesin. 

Dobra robota, Krzesiny