• baner1.jpg

We Wrocławiu...

27 listopada odbyła się zorganizowana przez nauczycieli naszej szkoły wycieczka do Wrocławia. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych naszego liceum.
Podzieleni na grupy odwiedziliśmy Muzeum "Pana Tadeusza", gdzie Pani przewodnik zapoznała nas z historią powstania i światem przedstawionym w tym narodowym dziele.

Uczestniczyliśmy także w teatralnych warsztatach interpretacyjnych prowadzonych przez Panią teatrolog, na których reżyserowaliśmy krótkie scenki i odgrywaliśmy je, oceniani przez fachowca w tej dziedzinie.
Zgłębialiśmy wiedzę o teatrze i dowiedzieliśmy się rzeczy, które znacznie ułatwiły nam zrozumienie sztuki, będącej głównym celem naszego wyjazdu do Wrocławia.
O godzinie 18.30 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym rozpoczął się spektakl pt. "Panna Nikt". Przez trzy godziny z uwagą i w napięciu śledziliśmy losy bohaterów sztuki. Jedną z głównych ról grał Marcin Łuczak były uczeń naszego liceum, absolwent, a obecnie wykładowca Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.
Trzeba przyznać, że reżyser - Paweł Passini stworzył poruszający spektakl, który opowiada o problemach związanych z dojrzewaniem i poszukiwaniem szczęścia.
Sztuka porusza i zmusza do refleksji zwłaszcza nastolatków, ale uważam, że warta jest obejrzenia również przez dorosłych widzów.
Po opadnięciu kurtyny bohaterowie zostawili nas wbitych w fotele, z wieloma pytaniami w głowach i z nowym, innym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistośći związane z nią problemy.
Ten pełen wrażeń dzień zakończył się dla nas powrotem do Krzesin o godzinie 1.00.

Maja Przybylak
G1c LO