Przedszkole nr 85


W przedszkolu podejmujemy działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy. Stąd też szczególny nacisk kładziemy na racjonalne żywienie, na wykorzystanie własnych możliwości danych przez naturę i środowisko. Bardzo ważne jest także zdrowe i bezpieczne środowisko fizyczne przedszkola. Tworzy je budynek i teren przedszkola, odpowiednio wyposażony i zagospodarowany.

Get Adobe Flash player

W miesiącu październiku obchodziliśmy ,,Dzień Drzewa” z tej okazji przedszkolaki zasadziły w ogrodzie przedszkolnym drzewko jabłoni. Tego dnia dowiedzieliśmy się min. o roli drzew w przyrodzie i ich znaczeniu w życiu człowieka. Natomiast 15 października odwiedził nas teatr Krokodyl z przedstawieniem pt. ,,Przygody wróbelka Elemelka” , przedstawienie bardzo nam się podobało.

Czytaj więcej: Październik w przedszkolu

W miesiącu wrześniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji zostały zorganizowane dla dzieci różnego rodzaju gry i zabawy oraz drobne upominki. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Tego dnia dzieci posadziły wrzosy , które pięknie zdobią nasz przedszkolny ogród (za wrzosy serdecznie dziękujemy!). Obchodziliśmy również Dzień Chłopca. Dziewczynki złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia, dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Oto krótka fotorelacja.

Czytaj więcej: Dzień przedszkolaka

Grupa Pszczółki 3 - latki

- kapcie z gumowym spodem, najlepiej na rzepy – podpisane

- mały ręcznik – podpisany

- przybory do mycia zębów (kubek, pasta, szczotka) – podpisane (przynosimy w drugiej połowie września )

- teczka A3 oraz A4 na prace plastyczne – podpisane

- 2 duże paczki chusteczek higienicznych ( najlepiej te wyciągane z kartonika )

- 1 paczka chusteczek nawilżających

- zapasowy strój ( majtki, skarpetki, spodnie, bluzka), który będzie przechowywany w szatni i wykorzystywany, gdy zajdzie taka potrzeba. Prosimy, aby strój zapasowy na zmianę znajdował się w worku – koniecznie podpisany.

- małą poduszeczkę i kocyk , te rzeczy, również przechowujemy w szatni

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci do naszego przedszkola na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w dniach:

30.08.2018r. (czwartek) godz. 13.00 – 15.00

31.08.2018r. (piątek) godz. 9.00 – 11.00

Od stycznia do końca kwietnia br. na terenie przedszkola miały miejsce działania w ramach Programu “Moje miasto bez elektrośmieci”, dzięki któremu dzieci z grupy “Muchomorki” poznały bliżej temat recyklingu, zanieczyszczenia środowiska, segregacji śmieci i ekologii. Ponadto oprócz działań edukacyjnych, uwieńczeniem programu była zorganizowana na terenie przedszkola zbiórka elektrośmieci w ramach trwania programu. Dzięki zaangażowaniu rodziców naszych wychowanków, udało się zebrać kilka sporej wielkości kartonów odpadów do utylizacji. W efekcie tych kilkumiesięcznych starań nas wszystkich, przedszkole otrzyma punkty z funduszu oświatowego, które pozwolą na wybranie nagród rzeczowych w postaci różnorodnych materiałów edukacyjnych dla przyszłorocznych przedszkolaków. Aktualnie koordynatorzy programu liczą ilość zebranych śmieci, aby zamienić je na punkty, które wzbogacą wyposażenie naszej placówki. Na pamiątkę i zakończenie zbiórki, wszystkie przedszkolaki otrzymały magnesy z logo programu “Moje miasto bez elektrośmieci”. Dziękujemy zarówno rodzicom, jak i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w zbiórkę.

Copyright © 2019 School's Fun  Rights Reserved.