• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Grudzień w świetlicy

Jaki jest grudzień? – słodki i cukierkowy. Tak też było w grudniowej świetlicy – smacznie i kolorowo. Z okazji Barbórki, choć niestety nie ma w naszym gronie żadnej Basi, Baśki, Barbary, porysowaliśmy sobie pięknie węglem. 6 grudnia, czyli dokładnie w same Mikołajki, pod hasłem: „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, ruszyliśmy z doroczną akcją zbiórki darów – prezentów dla bezdomnych psiaków i kociaków ze schroniska. Jednocześnie podczas zajęć rozmawialiśmy na temat innych możliwych sposobów pomagania ptakom i zwierzętom w lesie, takich jak niepozorny karmnik, czy paśnik.

Czytaj dalej

Listopad w świetlicy

Listopad w Świetlicy rozpoczął się bajkowo … Z okazji Dnia Postaci z Bajek, w zajęciach, zabawach i nauce „towarzyszyli” nam znani i lubiani bohaterowie najpopularniejszych bajek, oraz baśni. Gdy już jednak wróciliśmy z krainy fantazji, skupiliśmy swą uwagę wokół bardzo poważnych tematów i zagadnień, a mianowicie – Ojczyzna, patriotyzm i symbole narodowe. Pod trzema herbami – Smoków, Syrenek i Rycerzy – wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Patriotycznej, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli świetną zabawę i naukę.

Czytaj dalej

Październik w świetlicy

Świetlicowy październik rozpoczął się od kontemplacji otaczającej nas natury. Na początek, skoncentrowaliśmy się na naszych najlepszych, najwierniejszych przyjaciołach, czyli zwierzakach. Odbyliśmy konkurs wiedzy o polskich zwierzętach, a także sowi konkurs piękności, wyłaniając tym samym świetlicową sowią miss. W następnym tygodniu, czekała nas odpowiedź na bardzo poważne pytanie: „Kim będę kiedy dorosnę?”, czyli co musimy potrafić, aby wykonywać pracę marzeń?

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Stare porzekadło mówi, że „Wszystko co dobre, szybko się kończy”, a potem … przychodzi jeszcze lepsze! Pod hasłem „Szkoła nas woła” spotkaliśmy się wszyscy razem w starym, aczkolwiek zarazem powiększonym, jak co roku, gronie. Powspominaliśmy minione wakacje, przypomnieliśmy sobie, a szczególnie nowym, najmłodszym kolegom, ramowy plan dnia, oraz regulamin Świetlicy i związane z nim zasady obowiązujące w naszym szkolnym domu.

Czytaj dalej

Maj w świetlicy

„W marcu jak w garncu, a w maju zupełnie nie jak w raju”. Co to oznacza? – że pogoda nie dopisała, ale po powrocie do świetlicy po długiej w niej nieobecności, od razu zabraliśmy się do nadrabiania zaległości. Zaczęliśmy od rozmawiania o naszych zainteresowaniach. Każdy miał niepowtarzalną okazję zareklamować swoje hobby.

Czytaj dalej

Marzec w świetlicy

Najważniejsze Kobiety naszego życia… kim są i jak możemy im podziękować? – tak brzmi kluczowe pytanie, jakie zadaliśmy sobie na początku marca w Świetlicy. Z okazji Dnia Kobiet, Dziewczyn i Dziewczynek chłopcy przygotowali okazjonalne kartki z życzeniami dla swoich świetlicowych koleżanek. Z naszych zajęć tematycznych Dziewczynki wyniosły natomiast jedną ważną informację – „Możesz być kim zechcesz …” W następnym tygodniu skupiliśmy się na bardzo istotnej dla każdego człowieka sprawie, a mianowicie „ Zdrowie i higiena jako warunek dobrego samopoczucia”.

Czytaj dalej