• baner1.jpg

Styczeń w świetlicy

Ile to czasu minęło? - Po długiej przerwie nastąpił w końcu ten wyczekiwany przez wszystkich moment i razem wróciliśmy do szkoły! Stęskniliśmy się za sobą nawzajem, za całą szkołą i za świetlicą, która, choć w nieco zmienionej formie, czekała na nas z otwartymi rękoma. W pierwszym tygodniu po powrocie rozmawialiśmy o uzależnieniach, czyli co nam zagraża, jeśli będziemy tego mieć w nadmiarze? Po pierwsze to, co wszyscy uwielbiamy, bo jest słodkie i kolorowe, czyli słodycze! A gdy już zadbamy o brzuch i zęby, to warto pomyśleć o głowie i oczach, czyli nie spędzać za dużo czasu przed ekranem telefonu, lub komputera. W tej kwestii skupiliśmy się też na naszym bezpieczeństwie w internecie i poznaliśmy takie pojęcia, jak m. in. „netykieta”.

Czytaj dalej

Październik w świetlicy

Świetlicowy październik przeminął tak szybko, jak szybko opadły październikowe kolorowe liście. Na początku, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta nas wszystkich – osób, uczęszczających do naszej kochanej szkoły, przeprowadziliśmy w świetlicy quiz wiedzy o ZSO2. Okazało się, że dużo o naszej placówce wiemy, ale zawsze można dowiedzieć się więcej. W następnym tygodniu, odbyliśmy kilka wirtualnych podróży po naszym kochanym mieście Poznaniu.

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Wreszcie i nareszcie!! Po długim okresie oczekiwania wszyscy mogliśmy wrócić do szkoły i świetlicy, która opustoszała czekała na nas z szeroko otwartymi drzwiami. Pracę, naukę i zabawę rozpoczęliśmy od przypomnienia reguł zachowania i zasad bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych nowych, czyli dotyczących pandemii. Już pierwszego dnia doskonale wiedzieliśmy i pamiętaliśmy, że absolutnie koniecznie trzeba zakrywać twarz i często myć, oraz dezynfekować ręce. Podczas tygodnia, poświęconego bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, skupiliśmy się w tym roku szczególnie na obowiązku noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Gdy już wszystkie nowe ważne zasady i reguły były nam doskonale znane, mogliśmy przejść do innych tematów, takich jak np. piękna kolorowa jesień; z tej okazji odbyliśmy konkurs wiedzy o tej, na swój sposób na pewno, magicznej porze roku.

Czytaj dalej

Listopad w świetlicy

Listopad w Świetlicy rozpoczął się bajkowo … Z okazji Dnia Postaci z Bajek, w zajęciach, zabawach i nauce „towarzyszyli” nam znani i lubiani bohaterowie najpopularniejszych bajek, oraz baśni. Gdy już jednak wróciliśmy z krainy fantazji, skupiliśmy swą uwagę wokół bardzo poważnych tematów i zagadnień, a mianowicie – Ojczyzna, patriotyzm i symbole narodowe. Pod trzema herbami – Smoków, Syrenek i Rycerzy – wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Patriotycznej, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli świetną zabawę i naukę.

Czytaj dalej

Październik w świetlicy

Świetlicowy październik rozpoczął się od kontemplacji otaczającej nas natury. Na początek, skoncentrowaliśmy się na naszych najlepszych, najwierniejszych przyjaciołach, czyli zwierzakach. Odbyliśmy konkurs wiedzy o polskich zwierzętach, a także sowi konkurs piękności, wyłaniając tym samym świetlicową sowią miss. W następnym tygodniu, czekała nas odpowiedź na bardzo poważne pytanie: „Kim będę kiedy dorosnę?”, czyli co musimy potrafić, aby wykonywać pracę marzeń?

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Stare porzekadło mówi, że „Wszystko co dobre, szybko się kończy”, a potem … przychodzi jeszcze lepsze! Pod hasłem „Szkoła nas woła” spotkaliśmy się wszyscy razem w starym, aczkolwiek zarazem powiększonym, jak co roku, gronie. Powspominaliśmy minione wakacje, przypomnieliśmy sobie, a szczególnie nowym, najmłodszym kolegom, ramowy plan dnia, oraz regulamin Świetlicy i związane z nim zasady obowiązujące w naszym szkolnym domu.

Czytaj dalej