• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Październik w świetlicy

Świetlicowy październik rozpoczął się od kontemplacji otaczającej nas natury. Na początek, skoncentrowaliśmy się na naszych najlepszych, najwierniejszych przyjaciołach, czyli zwierzakach. Odbyliśmy konkurs wiedzy o polskich zwierzętach, a także sowi konkurs piękności, wyłaniając tym samym świetlicową sowią miss. W następnym tygodniu, czekała nas odpowiedź na bardzo poważne pytanie: „Kim będę kiedy dorosnę?”, czyli co musimy potrafić, aby wykonywać pracę marzeń?

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Stare porzekadło mówi, że „Wszystko co dobre, szybko się kończy”, a potem … przychodzi jeszcze lepsze! Pod hasłem „Szkoła nas woła” spotkaliśmy się wszyscy razem w starym, aczkolwiek zarazem powiększonym, jak co roku, gronie. Powspominaliśmy minione wakacje, przypomnieliśmy sobie, a szczególnie nowym, najmłodszym kolegom, ramowy plan dnia, oraz regulamin Świetlicy i związane z nim zasady obowiązujące w naszym szkolnym domu.

Czytaj dalej

Maj w świetlicy

„W marcu jak w garncu, a w maju zupełnie nie jak w raju”. Co to oznacza? – że pogoda nie dopisała, ale po powrocie do świetlicy po długiej w niej nieobecności, od razu zabraliśmy się do nadrabiania zaległości. Zaczęliśmy od rozmawiania o naszych zainteresowaniach. Każdy miał niepowtarzalną okazję zareklamować swoje hobby.

Czytaj dalej

Marzec w świetlicy

Najważniejsze Kobiety naszego życia… kim są i jak możemy im podziękować? – tak brzmi kluczowe pytanie, jakie zadaliśmy sobie na początku marca w Świetlicy. Z okazji Dnia Kobiet, Dziewczyn i Dziewczynek chłopcy przygotowali okazjonalne kartki z życzeniami dla swoich świetlicowych koleżanek. Z naszych zajęć tematycznych Dziewczynki wyniosły natomiast jedną ważną informację – „Możesz być kim zechcesz …” W następnym tygodniu skupiliśmy się na bardzo istotnej dla każdego człowieka sprawie, a mianowicie „ Zdrowie i higiena jako warunek dobrego samopoczucia”.

Czytaj dalej

Luty w świetlicy

W karnawale … same świetlicowe zabawy i bale. Ponieważ to właśnie od karnawału zaczął się luty w Świetlicy, z tej okazji ogłoszony został konkurs na najwspanialszą karnawałową fryzurę. Jak zapewne można by się domyślać, w tej kategorii królowały dziewczęta. Fryzjerskimi zwyciężczyniami zostały: Karolina Małecka z kl. 1a, Zosia Dolata z kl. 1b, Asia Brzostowska z kl. 1b, oraz Nadia Bagadzińska z kl. 1c. W związku z tym, możemy podsumować, iż klasy pierwsze zgarnęły wszystko, a ich tryumf został podzielony równo na wszystkie trzy klasy.

Czytaj dalej

Styczeń w świetlicy

Co możemy powiedzieć o tegorocznym styczniu? Cóż, w Świetlicy spędziliśmy niewiele czasu w pierwszym miesiącu nowego roku, gdyż właśnie w styczniu przypadły zimowe ferie. Jednak zanim je rozpoczęliśmy, porozmawialiśmy o noworocznych planach i marzeniach, oraz o tym jak Nowy Rok obchodzony jest na świecie.

Czytaj dalej