• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Marzec w świetlicy

Najważniejsze Kobiety naszego życia… kim są i jak możemy im podziękować? – tak brzmi kluczowe pytanie, jakie zadaliśmy sobie na początku marca w Świetlicy. Z okazji Dnia Kobiet, Dziewczyn i Dziewczynek chłopcy przygotowali okazjonalne kartki z życzeniami dla swoich świetlicowych koleżanek. Z naszych zajęć tematycznych Dziewczynki wyniosły natomiast jedną ważną informację – „Możesz być kim zechcesz …” W następnym tygodniu skupiliśmy się na bardzo istotnej dla każdego człowieka sprawie, a mianowicie „ Zdrowie i higiena jako warunek dobrego samopoczucia”.

Czytaj dalej

Luty w świetlicy

W karnawale … same świetlicowe zabawy i bale. Ponieważ to właśnie od karnawału zaczął się luty w Świetlicy, z tej okazji ogłoszony został konkurs na najwspanialszą karnawałową fryzurę. Jak zapewne można by się domyślać, w tej kategorii królowały dziewczęta. Fryzjerskimi zwyciężczyniami zostały: Karolina Małecka z kl. 1a, Zosia Dolata z kl. 1b, Asia Brzostowska z kl. 1b, oraz Nadia Bagadzińska z kl. 1c. W związku z tym, możemy podsumować, iż klasy pierwsze zgarnęły wszystko, a ich tryumf został podzielony równo na wszystkie trzy klasy.

Czytaj dalej

Styczeń w świetlicy

Co możemy powiedzieć o tegorocznym styczniu? Cóż, w Świetlicy spędziliśmy niewiele czasu w pierwszym miesiącu nowego roku, gdyż właśnie w styczniu przypadły zimowe ferie. Jednak zanim je rozpoczęliśmy, porozmawialiśmy o noworocznych planach i marzeniach, oraz o tym jak Nowy Rok obchodzony jest na świecie.

Czytaj dalej

Grudzień w świetlicy

Grudzień, ach grudzień … „Ma czerwoną czapkę, spodnie i koszulę i właśnie odwiedza babcię Urszulę” – czy każdy potrafi podać rozwiązanie tej zagadki, jednej z wielu wymyślonych przez bystrych Świetliczaków?... Ktoś mógłby spytać czy grudzień to najpiękniejszy miesiąc w roku – w naszej Świetlicy na pewno jeden z najprzyjemniejszych, gdyż możemy wówczas podzielić się swoim sercem z potrzebującymi, ale od początku: a na początku były Mikołajki i wspólnie zastanawialiśmy się co Święty Mikołaj mógłby podarować Ziemi.

Czytaj dalej

Listopad w świetlicy

Pod jakim hasłem upłynął listopad w Świetlicy? – „ Polska to my! ” My - czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 56 w Poznaniu, my - czyli dumne Świetliczaki. Z okazji wyjątkowej, czyli setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, w Świetlicy dużo rozmawialiśmy o długiej drodze do polskiej niepodległości, oraz o takich bohaterach narodowych, jak Józef Piłsudski i Józef Wybicki. Dodatkowo, naszą salę ozdobiło piękne „Drzewo Niepodległości”, wykonane z zarysu naszych dłoni.

Czytaj dalej

Październik w świetlicy

„Codziennie rano dzwonek wesoły przyzywa wszystkich uczniów do … Świetlicy!” - październik w naszym „szkolnym domu” rozpoczął się od wirtualnej wizyty w lesie w celu poznania zwyczajów, za sprawą których zwierzęta przygotowują się do zimy w swoim naturalnym środowisku. Jak na naszą Świetlicę przystało, z „niczego” wyczarowaliśmy wielkie „Coś” – odwiedziły nas piękne sowy, wykonane z rolki po papierze toaletowym, oraz jeżyki z ziaren kawy.

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Tegoroczny wrzesień, jak co roku, rozpoczął się w Świetlicy od przypomnienia lub poznania i podpisania świetlicowego regulaminu. Powolutku wprowadziliśmy pierwszaczki w tajniki funkcjonowania naszego szkolnego domu. W rytm piosenki „Woła nas szkoła” zastanawialiśmy się „co by było, gdyby nie było szkoły…?” W kolejnym tygodniu, poruszyliśmy niezmiernie ważny temat bezpieczeństwa na drodze – próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na bardzo istotne pytania - jak być bezpiecznym w drodze do szkoły i nie tylko?, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej, co zrobić gdy popsuje się samochód i trzeba go oddać do „pana doktora”?

Czytaj dalej

  • 1
  • 2