• baner1.jpg

Marzec w świetlicy

W naszej Świetlicy w marcu bardzo dużo się działo. Zaczęliśmy od tygodniowych zajęć tematycznych, skupionych wokół tematu przyjaźni. Mówiliśmy o jej potrzebie i znaczeniu w życiu każdego człowieka, próbowaliśmy odpowiednio zdefiniować rzeczownik „przyjaźń”, oraz tworzyliśmy swoje własne „przepisy kulinarne” na najlepszego przyjaciela. W następnym tygodniu poruszyliśmy kwestię mody, nie tylko współczesnej, ale także na przestrzeni wieków. Mieliśmy niepowtarzalną okazję wcielenia się w rolę projektantów mody i zaprojektowania stroju na wybraną okazję, oraz przyodziania w piękne ubiory papierowych modeli. Przy tej okazji po raz pierwszy odbył się w Świetlicy Wielki Pokaz Mody.

Wielu było w nim zwycięzców – za samodzielne przygotowanie strojów nagrodzone zostały: Klaudia Nowak, Jagoda Lorenc, Ewa Vonhausen, Monika Lewandowska i Pola Żerebecka. Za „krok modelki/ modela” docenieni zostali: Ania Pietrzak, Marta Kołsut i Błażej Gorzelanny, natomiast za inwencję twórczą: Adam Fabiś i Tomek Kubacki. Z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, nasi świetlicowi chłopcy poruszyli niebo i ziemię, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: „Jak należy się zachowywać, aby dziewczynki ze Świetlicy zawsze były zadowolone i szczęśliwe?”. W kolejnym marcowym tygodniu przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek i baśni H.CH. Andersena i razem z Calineczką, Dzikimi Łabędziami i Królową Śniegu odbyliśmy próbę wyobraźni. Po tym wszystkim, pozostało nam już tylko oczekiwać nadejścia Pani Wiosny, która przysłała do nas telegram.
W przeciwieństwie do reszty świata, nas Wiosna zaszczyciła swoją obecnością
i jej piękna sylwetka pojawiła się u nas w sali. Tuż po przybyciu, Wiosenka urządziła konkurs na wiosenne nakrycie głowy. Gratulujemy zwyciężczyniom: trzecie miejsce zajęły Anastazja Miszczuk i Maria Matuszczak, na drugim miejscu uplasowała się Pola Frankiewicz, a na szczycie podium stanęły Amelka Tysowska i Zosia Motała. Ostatni tydzień marca upłynął, rzecz jasna, pod hasłem „Wielkanoc” - w Świetlicy zaroiło się od pięknych, kolorowych pisanek, kurczaczków, baranków i wielkanocnych zajączków. Po raz kolejny wzięliśmy
udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym. Tym razem zorganizowany był on przez Szkołę Podstawową nr 65, a motyw przewodni brzmiał: „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. I znowu to zrobiliśmy!!! Zajęliśmy pierwsze miejsce z naszą pisanką, przygotowaną przez Hanią Stachowską
z klasy 3b, pod czujnym okiem jednej z naszych dwóch artystek – czarodziejek, czyli Pani Katarzyny Polnej. Możemy być naprawdę dumni z naszego małego arcydzieła! Tym miłym akcentem kończąc, składamy wszystkim najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Do zobaczenia w kwietniu.