• baner1.jpg

Listopad w świetlicy

Listopad w Świetlicy rozpoczął się bajkowo … Z okazji Dnia Postaci z Bajek, w zajęciach, zabawach i nauce „towarzyszyli” nam znani i lubiani bohaterowie najpopularniejszych bajek, oraz baśni. Gdy już jednak wróciliśmy z krainy fantazji, skupiliśmy swą uwagę wokół bardzo poważnych tematów i zagadnień, a mianowicie – Ojczyzna, patriotyzm i symbole narodowe. Pod trzema herbami – Smoków, Syrenek i Rycerzy – wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Patriotycznej, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli świetną zabawę i naukę.

W takim miesiącu jak listopad, czyli gdy pogoda nie rozpieszcza, a zarazki i bakterie towarzyszą nam na co dzień we wszystkim co robimy, nie mogło zabraknąć tematu zdrowego odżywiania, oraz higieny i czystości, czyli tego jak ważne są owoce, warzywa i witaminki dla każdego ze Świetlicy chłopca i dziewczynki! Z okazji teatralnego tygodnia, nie tylko uczestnicy warsztatów teatralnych, mieli możliwość podszlifowania swoich aktorskich umiejętności. Były liczne zabawy dykcyjne, mieliśmy też możliwość poznania znaczenia zupełnie dla nas nowych nazw z aktorskiego świata, takich jak sufler, mim, budka suflera, marionetka, lalkarz, czy antrakt. Wspólnie ułożyliśmy również nasz własny Kodeks Kulturalnego Widza. A na koniec? – na koniec to dopiero było super. Kto wie jaki dzień obchodzimy 25 listopada? – każde dziecko wie! Dzień Pluszowego Misia! Z tej okazji były misiowe zagadki, quizy i specjalne zadania, a nawet Wielki Konkurs Wiedzy Misiowej. Oczywiście wszystko to odbywało się w towarzystwie naszych ukochanych puchatych przytulasków.

A już zupełnie na sam koniec miesiąca, z okazji Andrzejek, powróżyliśmy sobie trochę i śmiechu i uśmiechów było nieskończenie wiele. Kto powiedział, że listopad musi być szary i smutny?