• baner1.jpg

Styczeń w świetlicy

Pierwszy miesiąc nowego roku rozpoczął się w Świetlicy od karnawału. Odbyliśmy bliższe i dalsze wirtualne podróże i poznaliśmy ciekawostki na temat najbardziej znanych karnawałów na całym świecie, takich jak w Wenecji i w Rio de Janeiro. Pod hasłem „ Niech żyje bal!” zapoznawaliśmy się z zasadami savoir – vivre podczas kulturalnej zabawy.

W następnym tygodniu nasze zajęcia oscylowały wokół tematu komputera i internetu. Zaznajomiliśmy się z takimi sformułowaniami, jak netykieta, czyli zasady właściwego postępowania, obowiązujące w internecie, oraz nick, czy awatar. „Spotkaliśmy” niebezpiecznych rozbójników w cyberprzestrzeni, takich jak „Cyberzbój Kłamczuch”, „Cyberzbir Złodziej Danych”, „Troll” i „Złodziej Czasu”. Dyskutowaliśmy w jaki sposób należy ich unikać i nie ulegać ich negatywnym wpływom. Druga połowa stycznia to oczywiście, przede wszystkim, Dzień Babci i Dziadka. Te dwie ważne osoby to wielkie skarby dla całej rodziny i najlepsi przyjaciele. Przy tej okazji rozmawialiśmy o potrzebie okazywania szacunku i serdeczności osobom starszym. Wykonaliśmy też piękne ramki i portrety dla naszych ukochanych Babć i Dziadków. Tuż przed feriami nie mogliśmy nie poruszyć jakże ważnego tematu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Pod hasłem „ Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze ” debatowaliśmy o tym co jest dozwolone, a czego nie wolno i przypomnieliśmy sobie telefony alarmowe. Zanim się jednak na dobre pożegnaliśmy, życząc sobie udanych i bezpiecznych ferii, nastąpiło ogłoszenie „Wzorowych Świetliczaków”.

W pierwszym semestrze najwięcej listków zdobyli i, tym samym, wszystkich innych wyprzedzili: Konstancja Miszczuk z klasy 1b, Jakub Strachowski z klasy 2a i Marcelina Kruszewska z klasy 3a. Jeszcze raz bardzo gratulujemy zwycięzcom, a także tym, którzy uplasowali się tuż za podium.