• baner1.jpg

Krzesiny przyciągają najlepszych - KONKURS HIGH FLYERS

W sobotę, 13 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 56 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "High Flyers in #Krzesiny" dla szóstoklasistów, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego - pana Piotra Kalczyńskiego, panią Annę Kopińską i panią Adrianę Pastuch. W konkursie udział wzięło 31 uczniów z 7 szkół podstawowych.

O godzinie 10:00 dyrektor Andrzej Karaś powitał uczniów i ich nauczycieli oraz uroczyście otworzył konkurs. Następnie, uczestnicy wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie dra Tomasza Skireckiego z Wydziału Anglistyki UAM na temat symboli Australii. Po zmaganiach z testem konkursowym, w oczekiwaniu na wyniki, szóstoklasiści uczestniczyli w warsztacie językowym, dotyczącym korzyści płynących z nauczania dwujęzycznego. Mimo że test nie dla wszystkich okazał się łatwy, to uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów, którzy część tego dnia spędzili w Krzesinach.

I miejsce w konkursie zajęła Urszula Potrymajło, uczennica Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29, zdobywczynią II miejsca została Łucja Góralska ze Szkoły Podstawowej nr 56, a trzeci na podium był Jan Bekris ze Szkoły Podstawowej w Kamionkach.

Laureaci konkursu poza dyplomami otrzymali książki anglojęzyczne, słowniki, akcesoria do telefonów komórkowych, szkolne bluzy i słodkie niespodzianki.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!