• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Laureatka i Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych

19 kwietnia 2018 roku trzy uczennice naszego liceum wzięły udział w finale ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego poezji łacińskiej w oryginale i przekładzie pod nazwą ,,Certamen Recitandi Lesnense”. Konkurs organizowany był przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie, na której terenie się odbywał, I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Leszno. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Leszna. W jury zasiadali przedstawiciele wszystkich wymienionych instytucji. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a ocena jurorów drobiazgowa.

Uczestnicy przybyli między innymi z Wrocławia, Koszalina czy Poznania. Julia Kuśnierczak z klasy I B została laureatką trzeciego miejsca w kategorii recytacji w przekładzie. Bardzo dobrze zaprezentowały się też pozostałe uczestniczki finału z naszej szkoły – Julia Kręgielska, również z klasy I B, która recytowała w oryginale łacińskim, oraz Aleksandra Przybylska z klasy I C, recytująca w przekładzie. Gratulujemy serdecznie!