• blue-flower.jpg
  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
  • walden-pond.jpg
  • windows.jpg

Podsumowanie konkursów matematycznych

26 maja 2018 r. odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych Ośmioklasowych. Uczeń klasy VII c naszej szkoły, Antoni Staniewski został laureatem tego konkursu. Zmagania nie były łatwe. Przygotowując się do tego konkursu, Antek musiał opanować wiadomości z matematyki przewidziane w podstawie programowej dla szkoły podstawowej oraz dodatkowo wymagania konkursowe.

Nasi uczniowie osiągnęli również bardzo duży sukces w Wielkopolskiej Lidze Matematyczne Juniorów w kategorii szkół podstawowych zdobywając trzy pierwsze miejsca. Jakub Wawrzyniak z klasy VII c został laureatem I stopnia, Krystyna Cieluba, klasa VII c – laureatem II stopnia, Antoni Staniewski, klasa VII c – laureatem III stopnia. W lidzie brały udział również Natalia Skonieczna z klasy III c gimnazjum oraz Julia Bernaciak z klasy II d gimnazjum. Uroczyste podsumowanie Ligi odbyło się 25 maja 2018 r. na Wydziale matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu ( https://wlmg.wmi.amu.edu.pl/ )

Klasa III e gimnazjum zdobyła I miejsce w międzyklasowym konkursie Matematyka Bez Granic.

Piotr Rembeza i Antoni Staniewski z klasy VII c oraz Adam Tomys z klasy II e osiągnęli wynik bardzo dobry w konkursie Kangur Matematyczny.

Gratulujemy naszym uczniom

i życzymy im kolejnych matematycznych (i nie tylko ….) sukcesów!!!