Październik w świetlicy

Październik to zawsze bardzo atrakcyjny  miesiąc w świetlicy. W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji, jak co roku, przypomnieliśmy sobie, że my – ludzie nie możemy być obojętni na zwierzęcą niedolę i naszą powinnością jest pomagać czworonogom. Wzięliśmy także udział w dwóch tematycznych konkursach: konkursie wiedzy o zwierzętach z lasów i parków, oraz o ssakach chronionych. Czy wiecie który z nich jest w Polsce największy? – żubr!

W październiku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Oprócz uroczystych obchodów, rozmawialiśmy o naszej przyszłości i o tym, kim chcielibyśmy kiedyś zostać. Nie zgadniecie jakie zawody wygrały! … a może zgadniecie – weterynarz i pracownik schroniska dla zwierząt! J W kolejnym tygodniu odbywaliśmy wirtualne podróże ze znanego i lubianego cyklu pt. „palcem po mapie” i odkrywaliśmy naszą małą Ojczyznę – miasto Poznań. Rozmawialiśmy też w poznańskiej gwarze – pojechaliśmy bimbą na spacer z naszym kejtrem, a popowrocie zjedliśmy pyry na obiad J Jakby tego było mało, w następnym tygodniu tematem przewodnim była jakże niezmiernie istotna w dzisiejszych czasach ekologia. Poruszyliśmy zaniedbywane kwestie ochrony lasów, oraz smogu, wyjaśniliśmy takie enigmatyczne pojęcia, jak: „recykling”, „kompostowanie”, „segregacja”, czy „reaktywny chemicznie”, wyjaśniliśmy ogromne znaczenie powietrza dla wszystkich żywych istot, oraz jak szybko, czy raczej należałoby powiedzieć jak wolno, rozkładają się śmieci.

Październik to jednak przede wszystkim miesiąc pasowania pierwszaków na Świetliczaków. Jak co roku, było przy tym wiele atrakcji i dużo zabawy. Najmłodsi z nas zostali pasowani specjalnym mieczem, odznaczeni odznakami dzielnych Świetliczaków, oraz otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowanie przepiękne dyplomy.

Tak, zdecydowanie! – październik to bardzo fajny miesiąc w Świetlicy!

Najnowsze artykuły

Rozmiar czcionki
Kontrast