Przedszkole nr 85


W przedszkolu podejmujemy działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy. Stąd też szczególny nacisk kładziemy na racjonalne żywienie, na wykorzystanie własnych możliwości danych przez naturę i środowisko. Bardzo ważne jest także zdrowe i bezpieczne środowisko fizyczne przedszkola. Tworzy je budynek i teren przedszkola, odpowiednio wyposażony i zagospodarowany.

Get Adobe Flash player

5 czerwca w XVI LO odbyły się lekcje chemii z udziałem dzieci z Przedszkola 85 działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu.

Pszczółki i Muchomorki miały okazję zobaczyć doświadczenia chemiczne oraz samodzielnie wykonać proste eksperymenty na podstawie odczynników chemicznych, dostępnych w każdym domu.  Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych.

Udowodniliśmy, że eksperymenty rozbudzają w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz  dostarczają dużo radości.  

Nasi mali odkrywcy pracowali pod kierunkiem nauczyciela chemii- mgr Bożeny Balwińskiej oraz uczniów naszej szkoły. Starsze koleżanki i koledzy zaprezentowali proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne.

Maluchy były pod wrażeniem a spontaniczne oklaski tego dowodem.

Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom młodego chemika.

Do zobaczenia za rok.

Copyright © 2021 School's Fun  Rights Reserved.