Przedszkole nr 85


W przedszkolu podejmujemy działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy. Stąd też szczególny nacisk kładziemy na racjonalne żywienie, na wykorzystanie własnych możliwości danych przez naturę i środowisko. Bardzo ważne jest także zdrowe i bezpieczne środowisko fizyczne przedszkola. Tworzy je budynek i teren przedszkola, odpowiednio wyposażony i zagospodarowany.

Get Adobe Flash player

W dniach 11 -15 stycznia my, uczennice XVI LO pod opieką pani Anny Hołdernej-Kozłowskiej wzięłyśmy udział w projekcie Euroweek – Szkoła Liderów.

Euroweek to program trwający już od 20 lat polegający na nauce i doskonaleniu zdolności językowych poprzez swobodne rozmowy w grupach oraz indywidualne projekty, zabawy czy słuchanie i udział w autoprezentacjach woluntariuszy z całego świata.

Uczestnictwo w projekcie Euroweek w naszym przypadku to udziału w zajęciach w języku hiszpańskim oraz angielskim. Zajęcia prowadzone były w grupach, co pozwoliło nam na wykazanie się umiejętnością współpracy i komunikacji. Aby projekty, które wykonywałyśmy były udane, konieczne było wykazanie się niemałą kreatywnością.

Naszym opiekunem na miejscu był Memo, woluntariusz z Meksyku, który organizował zajęcia w ośrodku ale też chodził na spacery po okolicy, podczas których miałyśmy okazję porozmawiać z nim po hiszpańsku. Zajęcia na Euroweek to również warsztaty kulinarne (przygotowałyśmy z Memo guacamole). W tym przypadku powiedzenie „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” nie sprawdziło się i ostatniego wieczoru wszyscy zajadali się pysznym meksykańskim przysmakiem.

Wróciłyśmy do domu zmęczone ilością zajęć i zadań ale bogatsze o nowe doświadczenia, umiejętności, wiedzę i energię oraz bardzo zadowolone.

Z chęcią wrócimy do Międzygórza jeszcze raz.

Autorki tekstu: Zuzanna Urbanowicz, Bogna Przybylska, Martyna Krawiec, Joanna Kowal, Martyna Lorenc i Julia Podsadna.

 

Copyright © 2021 School's Fun  Rights Reserved.