• baner1.jpg

Marzec w świetlicy

Tegoroczny marzec w świetlicy był nieco krótszy. Na szczęście zdążyło się całkiem sporo wydarzyć, zanim musieliśmy ponownie pozostać w domach i przejść na tryb zdalny. Zdążyliśmy m. in. uczcić Dzień Kobiet. Wyjaśniliśmy jak mężczyźni powinni traktować kobiety, czyli, innymi słowy, w jaki sposób chłopcy powinni zachowywać się względem dziewczynek, tak aby zawsze były zadowolone i szczęśliwe. Poznaliśmy wówczas takie magiczne słowa, jak „szarmancko” i „dżentelmen”. Młodsi milusińscy dowiedzieli się nawet w jaki sposób w wiosce Smerfów pojawiła się jedyna dziewczyna, czyli Smerfetka.

Czytaj dalej

Styczeń w świetlicy

Ile to czasu minęło? - Po długiej przerwie nastąpił w końcu ten wyczekiwany przez wszystkich moment i razem wróciliśmy do szkoły! Stęskniliśmy się za sobą nawzajem, za całą szkołą i za świetlicą, która, choć w nieco zmienionej formie, czekała na nas z otwartymi rękoma. W pierwszym tygodniu po powrocie rozmawialiśmy o uzależnieniach, czyli co nam zagraża, jeśli będziemy tego mieć w nadmiarze? Po pierwsze to, co wszyscy uwielbiamy, bo jest słodkie i kolorowe, czyli słodycze! A gdy już zadbamy o brzuch i zęby, to warto pomyśleć o głowie i oczach, czyli nie spędzać za dużo czasu przed ekranem telefonu, lub komputera. W tej kwestii skupiliśmy się też na naszym bezpieczeństwie w internecie i poznaliśmy takie pojęcia, jak m. in. „netykieta”.

Czytaj dalej

Wrzesień w świetlicy

Wreszcie i nareszcie!! Po długim okresie oczekiwania wszyscy mogliśmy wrócić do szkoły i świetlicy, która opustoszała czekała na nas z szeroko otwartymi drzwiami. Pracę, naukę i zabawę rozpoczęliśmy od przypomnienia reguł zachowania i zasad bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych nowych, czyli dotyczących pandemii. Już pierwszego dnia doskonale wiedzieliśmy i pamiętaliśmy, że absolutnie koniecznie trzeba zakrywać twarz i często myć, oraz dezynfekować ręce. Podczas tygodnia, poświęconego bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, skupiliśmy się w tym roku szczególnie na obowiązku noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Gdy już wszystkie nowe ważne zasady i reguły były nam doskonale znane, mogliśmy przejść do innych tematów, takich jak np. piękna kolorowa jesień; z tej okazji odbyliśmy konkurs wiedzy o tej, na swój sposób na pewno, magicznej porze roku.

Czytaj dalej

Luty w świetlicy

„Luty, luty, ciepłe buty!” … Drugi miesiąc tego roku zaskoczył wszystkich i trzeba było ubierać dość mocno ocieplane obuwie zimowe, aby nie zmarznąć podczas wyjść na dwór i szaleństw na śniegu. W lutym rozmawialiśmy o przyjaźni. Sformułowaliśmy nasz własny „Dekalog Przyjaźni” i złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie. Wymyśleliśmy swój przepis na przyjaźń, powiedzieliśmy dlaczego „przyjaciół poznaje się w biedzie”, a na koniec spędziliśmy przemiłe chwile w towarzystwie dwóch najlepszych przyjaciół wszechczasów, czyli Bolka i Lolka. Ze względu na pogodę, nie mogło zabraknąć rozmowy o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i uprawiania sportów zimowych. Nawiązaliśmy przy tej okazji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie.

Czytaj dalej

Październik w świetlicy

Świetlicowy październik przeminął tak szybko, jak szybko opadły październikowe kolorowe liście. Na początku, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta nas wszystkich – osób, uczęszczających do naszej kochanej szkoły, przeprowadziliśmy w świetlicy quiz wiedzy o ZSO2. Okazało się, że dużo o naszej placówce wiemy, ale zawsze można dowiedzieć się więcej. W następnym tygodniu, odbyliśmy kilka wirtualnych podróży po naszym kochanym mieście Poznaniu.

Czytaj dalej

Listopad w świetlicy

Listopad w Świetlicy rozpoczął się bajkowo … Z okazji Dnia Postaci z Bajek, w zajęciach, zabawach i nauce „towarzyszyli” nam znani i lubiani bohaterowie najpopularniejszych bajek, oraz baśni. Gdy już jednak wróciliśmy z krainy fantazji, skupiliśmy swą uwagę wokół bardzo poważnych tematów i zagadnień, a mianowicie – Ojczyzna, patriotyzm i symbole narodowe. Pod trzema herbami – Smoków, Syrenek i Rycerzy – wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Patriotycznej, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli świetną zabawę i naukę.

Czytaj dalej