• baner1.jpg

Nauczyciel na medal

W piątek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala konkursu zorganizowanego przez "Głos Wielkopolski" - "Nauczyciel na medal". Celem tego przedsięwzięcia, jak stwierdził Adam Pawłowski - redaktor naczelny, było wyłonienie nauczycieli, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Wielki szacunek zdobywają natomiast fachowością, wychodząc poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając swój wolny czas.

Honorowy patronat nad akcją objął Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman. W czasie uroczystości powiedział, że praca nauczycieli to prawdziwa misja i powołanie. Nauczyciel jest przewodnikiem, opiekunem i wychowawcą przyszłych pokoleń.

Do  konkursu zgłoszono 1400 nauczycieli. Wśród laureatów znalazł się nauczyciel języka angielskiego z naszej szkoły - Pan Radosław Albiński, który zwyciężył w kategorii klasy IV-VII i gimnazjum. Serdecznie gratulujemy wygranej i uzyskania honorowego tytułu "Nauczyciela na medal". W tym miejscu pragniemy także podziękować wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w plebiscyt. Po uroczystej gali rozpoczął się Wielkopolski Kongres Edukacyjny, podczas którego rozmawiano o wykorzystaniu multimedialnych technik i mediów społecznościowych w edukacji, organizowaniu "żywych" lekcji historii, a także o tym, jak pozyskiwać fundusze unijne, by unowocześnić i uatrakcyjnić proces nauczania.