15 LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W sobotę 11 marca 2017 roku odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Z przyjemnością informujemy, że w tej edycji konkursu aż 15 uczniów Gimnazjum nr 29 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Poznaniu zdobyło tytuł Laureata. W sumie w skali województwa wielkopolskiego tytuł ten zdobyło zaledwie 70 uczniów, co oznacza, że co piąty laureat konkursu jest uczniem naszego gimnazjum. Zaszczytny tytuł uzyskali uczniowie klasy IIC: Michalina Krawiec, Weronika Kruszewska, Julia Rapior i Martyna Urbaniak; uczeń klasy IIIC Jakub Ługiewicz; uczniowie klasy IIID: Marcin Dziedzic, Julia Maciejewska, Igor Skąpski i Dawid Tysowski; oraz uczniowie klasy IIIE: Tomasz Bochyński, Amelia Kurasińska, Aleksandra Mamrot, Natalia Mrula, Adriana Puk i Aleksandra Puk. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.
 

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Włoszech i języka włoskiego „Il Bel Paese”

Dnia 10 marca 2017 r. we Wrocławiu odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu
„Il Bel Paese”. W tym konkursie uczestniczyli uczniowie pochodzący z 27 miast Polski. Mieli oni okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy o Włoszech. Nasze Liceum Ogólnokształcące godnie reprezentowały Julia Lińska II A, Agata Szymczak II C oraz Matylda Zapolska II C.

Więcej: Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Włoszech i języka włoskiego „Il Bel Paese”

 

„Les grandes personnes aiment les chiffres.”

karolina1karolina_dyplom
Tak właśnie rozpoczął się fragment „Małego księcia” Antoine de Saint Exupéry, który recytowała Karolina Gonciarz z klasy I d naszego gimnazjum podczas etapu regionalnego 35 Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego odbywającego się 4 marca 2017 roku. Karolina zaprezentowała jeszcze wiersz Roberta Gélis „Mon stylo” i zajęła II miejsce w kategorii Gimnazjum.

Karolina jest dopiero w I klasie, dlatego też w kolejnych latach życzymy sukcesów na poziomie ogólnopolskim. Trzymamy kciuki!

Etap rejonowy XLIII Olimpiady Geograficznej

W dniach 11-12 lutego 2017 roku odbył się etap rejonowy XLIII Olimpiady Geograficznej, w którym udział wzięło pięcioro uczniów XVI Liceum Ogólnokształcącego. Z przyjemnością informujemy, że po weryfikacji prac etapu rejonowego przez Komitet Centralny Olimpiady, do zawodów na szczeblu ogólnopolskim zakwalifikowało się dwóch uczniów naszego liceum: Kamil Ginter z klasy III C oraz Paweł Rogowski z klasy III B. Etap centralny tegorocznej Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 roku w Suwałkach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach finałowych!

Więcej: Etap rejonowy XLIII Olimpiady Geograficznej

 

XIV KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ

XIV KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ

Etap wojewódzki odbędzie się dnia 1 marca (środa) o godzinie 9.00

w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Tarnowska 27, Poznań.

Informacje szczegółowe:

9:00 - 9:15 – rejestracja uczniów

9:15 – 9:30 – poinformowanie uczniów o zasadach rozwiązywania testu

9:30 – 10:50 – rozwiązywanie testu

10:55-11:15 - przerwa z poczęstunkiem

11:15-11:30 - rejestracja zespołów

11:30-14:00 - praca zespołowa

 

Serdecznie zapraszamy

Wykład na Wydziale Anglistyki o African American English


W czwartek, 16 lutego 2017, na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu odbył się wykład pt. "Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego". Wykład zorganizowali i poprowadzili prof. Radosław Dylewski, prodziekan WA oraz dr Tomasz Skirecki, pełnomocnik Dziekana WA ds. promocji i współpracy z otoczeniem.
Nasi uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ ma kultura amerykańskiego południa w codziennych rozmowach, zachowaniach czy też zapożyczeniach, które wplata się w wypowiedzi często nie będąc do końca świadomym skąd się one biorą i co pierwotnie oznaczały.

Więcej: Wykład na Wydziale Anglistyki o African American English

 

Kwalifikacja do etapu centralnego

Nasza uczennica Laura Ruszel z klasy III C LO jako jedyna z województwa wielkopolskiego zakwalifikowała się do etapu centralnego wszystkich pięciu interdyscyplinarnych olimpiad społeczno-historycznych:

  • IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,

  • IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,

  • II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej,

  • V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP,

  • II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenie w finale!

Finalistka 41. Olimpiady Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3C LO Hanna Rzeczycka zakwalifikowała się do etapu centralnego 41. Olimpiady Języka Angielskiego i tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 58 finalistów tegorocznej edycji tego konkursu. Etap centralny OJA odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2017 roku. Gratulujemy zdobycia tytułu finalisty i trzymamy kciuki za triumf w finale Olimpiady!
 

Strona 7 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0038.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Created by Jakub Wilczewski