Finalistka 41. Olimpiady Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3C LO Hanna Rzeczycka zakwalifikowała się do etapu centralnego 41. Olimpiady Języka Angielskiego i tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 58 finalistów tegorocznej edycji tego konkursu. Etap centralny OJA odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2017 roku. Gratulujemy zdobycia tytułu finalisty i trzymamy kciuki za triumf w finale Olimpiady!
 

Drodzy Uczniowie!

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomysłowości podczas trwania "Dnia Kultur Europejskich" udało się zebrać kwotę ponad 2000,00 zł. Kwota została w całości przeznaczona na cel charytatywny jakim było zakupienie sprzętu do terapii integracji sensorycznej dla poznańskiego Ośrodka "Siloe" zajmującego się rehabilitacją i terapią dzieci. Dzięki Wam podopieczni ośrodka mogą już ćwiczyć przy użyciu nowego sprzętu.
Jeszcze raz dziękujemy!

Więcej: Drodzy Uczniowie!

 

31 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły - 31 gimnazjalistów (19 osób z klas IIIc, IIId i IIIe oraz 12 osób z klas IIc i IId) zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu. Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, pod których okiem się przygotowywali. Trzymamy kciuki, aby jak najwięcej uczniów uzyskało tytuł laureata. Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 11 marca 2017.

Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego

rejon Vd

Więcej: Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

 

XIV KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ

Etap rejonowy odbędzie się dnia 9 stycznia (poniedziałek) o godzinie 12:00

w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Tarnowska 27, Poznań.

Informacje szczegółowe:

12:00 - 12:15 – rejestracja uczniów

12:15 – 12:30 – poinformowanie uczniów o zasadach rozwiązywania testu

12:30 – 13: 45 – rozwiązywanie testu

Serdecznie zapraszamy

Zebranie

03.01.2017 (wtorek)

zebrania podsumowujące wyniki I semestru dla rodziców uczniów szkoły podstawowej

  • godz. 17.00 – klasy I-III SP
  • godz. 18.30-   klasy IV-VI SP

05.01.2017 (czwartek)

zebrania podsumowujące wyniki I semestru dla rodziców uczniów gimnazjum i liceum

  • godz. 17.30 – klasy I-II G, III LO
  • godz. 19.00-   klasy III G, I-II LO

W czwartek  5 stycznia  br. o godzinie 20.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców ZSO nr 2.

Tematem spotkania będą sprawy bieżące.

Obecność  obowiązkowa.

Zwracamy się z prośbą o prawidłowe parkowanie samochodów, zgodnie przepisami prawa o ruchu drogowym (w szczególności zapewnienie dojazdu do prywatnych posesji, przejezdności dróg i umożliwienie ruchu pieszych).

 

Świąteczna paczka 2016

Już po raz trzeci sprawiliśmy niespodzianki śwąteczne dzieciom z chorobami nowotworowymi. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą świąteczną akcję, zwłaszcza tym, którzy tak chętnie kupowali ciasta na naszym kiermaszu- dzięki Wam zgromadziliśmy 1500 zł! Razem z naszą składką osiągnęliśmy w tym roku kwotę 2000 zł i kupiliśmy prezenty dla 4 dzieci z chorobami nowotworowymi oraz dla ich rodzeństwa. Chciałoby się móc zrobić dla nich więcej ale miejmy nadzieję, że nasze prezenty choć na chwilę przyniosą tym dzieciom zapomnienie i radość :) Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w naszej akcji i życzymy prawdziwie Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Klasa II D Gim z Wychowawcą

Więcej: Świąteczna paczka 2016

Dzień Patrona

Jak co roku listopad to między innymi czas, kiedy obchodzimy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a Dzień Patrona. Nie inaczej było w tym roku - 23 listopada Szkoła przyozdobiona kolorami Francji (niebieski, czerwony i biały) a także portretami Patrona witała uczniów i nauczycieli, przypominając o Święcie!

Więcej: Dzień Patrona

 

Strona 7 z 55

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0030.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 243 gości 

Created by Jakub Wilczewski