Wymiana polsko – niemiecka wrzesień 2017

deW czwartek 14 września rozpoczęła się druga część wymiany polsko-niemieckiej 2017. Tym razem niemieccy uczniowie po długiej i męczącej podróży z wieloma przesiadkami znaleźli się w Polsce, w stolicy Wielkopolski Poznaniu, w Gimnazjum nr 29. Wspólnie ze swoimi polskimi kolegami rozpoczęli pracę nad projektem, którego tematem były międzynarodowe stereotypy. W głównej mierze skupili się na stereotypach polsko - niemieckich. Uczniowie sporządzili sylwetki typowego Polaka i Niemca, a także próbowali pozbyć się szablonowego myślenia połączonego głównie z negatywnymi stereotypami na temat innych nacji.

Podczas wymiany polska i niemiecka grupa zwiedziła wiele interesujących miejsc: rozpoczynając od Starówki w Poznaniu przez Stadion INEA, niesamowity Rogalin z przepięknym zespołem pałacowym i parkiem, swojskie Dymaczewo, gdzie pod uważnym okiem opiekunów uczniowie wzięli udział w interesujących warsztatach zakończonych pieczeniem kiełbasek przy ognisku, aż po samą stolicę Polski, niezwykłą Warszawę.

W czasie wolnym uczniowie integrowali się i umacniali swoje relacje na wiele różnych sposobów: chodząc na zakupy, jedząc wspólne posiłki w różnych poznańskich restauracjach, grając w bowling, oglądając filmy organizując mnóstwo innych ciekawych zajęć, umilając w ten sposób pobyt w Polsce swoim niemieckim znajomym.

Podsumowując, można powiedzieć, że część wymiany, która miała miejsce w Polsce była równie ekscytująca jak część niemiecka. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie spędzili wspólnie miło czas dowiadując się o sobie różnych ciekawych rzeczy. Dzięki temu mogli zawiązać między sobą przyjacielskie relacje, które mamy nadzieję, będą trwać jeszcze długo po zakończonej przygodzie z wymianą.

 

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0065.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Created by Jakub Wilczewski