XIV edycja Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej

13 października nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej pod patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie, Konsulatu Irlandii w Poznaniu, szkoły językowej The North West Academy of English z Derry w Irlandii, Szkoły Języków Obcych Program Bell oraz Radia Poznań.

W ścisłym finale, odbywającym się w auli Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej w Poznaniu,  wystąpiły trzy uczennice naszej szkoły: Julia Gandecka, Maja Cecko oraz Aleksandra Muszalska. Występ tej ostatniej spotkał się z największym uznaniem jurorów i to właśnie Ola z klasy IIc LO zdobyła trzecie miejsce w kategorii piosenki irlandzkiej. Tym samym została zaproszona na koncert z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka, które odbędą się w marcu w Poznaniu.

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0021.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Created by Jakub Wilczewski