Tydzień BPO/SSC

18.10 do naszej szkoły z okazji projektu miasta Poznania przyjechała pracownica MAN Accounting Center. Pokazała nam ona kilka prezentacji na temat sektora shared service center, jego działania, samego MAN Accounting Center i opowiedziała o swoich doświadczeniach. Następnie dowiedzieliśmy się, co jest potrzebne, aby dostać tam pracę oraz jakie możliwości nam ona daje. Później zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i pożegnaliśmy się z przedstawicielką firmy.

26.10 nasza klasa udała się na wycieczkę do siedziby MAN Accountig Center, przy ulicy Kwiatowej 6. O godzinie 10 odbyło się spotkanie z członkiem zarządu, panem Erichem Lambserem. Przemiły Niemiec opowiedział nam o tym, czym zajmują się jego pracownicy, a także o jego własnych kompetencjach i doświadczeniach. Po tej jakże zajmującej i ciekawej prezentacji podzieliliśmy się na grupy i ruszyliśmy zwiedzać biuro. Mieliśmy odwiedzić cztery punkty, a w każdym z nich spotkać się z pracownikami danego działu, którzy opowiadali nam, czym się zajmują, jak podoba im się nowe biuro i czy warto jest tam pracować. Podobno warto. Kiedy zakończyła się ta część wizyty, wróciliśmy do sali konferencyjnej na kolejną. Tam spotkaliśmy się z dwoma miłymi paniami. Jedna z nich prowadziła zajęcia o tym, jak być lepszym mówcą, to znaczy pokazała nam ćwiczenia relaksujące nasz aparat mowy, następnie mieliśmy pisać miłe rzeczy innym osobom na kartkach przyklejonych na ich plecach, aby pokazać, jak to podnosi naszą pewność siebie, co jest bardzo ważne, aby być dobrym mówcą. Później uczyliśmy o tym, jak zapamiętywać różne rzeczy metodą skojarzeń. Druga z pań prowadziła zajęcia o kreatywności. Po obejrzeniu prezentacji, tworzyliśmy w grupach mapy myśli na temat tego, z czym kojarzy nam się kreatywność. Tak zakończyła się nasza wizyta w MAN Accounting Center, którą każdy z nas będzie na pewno miło wspominał.

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0005.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Created by Jakub Wilczewski