Świetlica

Październik w świetlicy

Miesiąc październik w świetlicy rozpoczął się od odpowiedzi na enigmatyczne pytanie „Czy świat bez zwierząt – naszych braci mniejszych, byłby szczęśliwy?” Zgodnie stwierdziliśmy, że byłoby bardzo smutno bez naszych czworonożnych przyjaciół, na których zawsze można liczyć. To właśnie dziesiąty miesiąc roku jest miesiącem dobroci dla zwierząt, kiedy to obchodzą one swoje święto.

Więcej: Październik w świetlicy

 

Wrzesień w świetlicy

Coś się kończy aby coś mogło się zacząć … Koniec długich wakacji przyniósł nam rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. W dniu 5 września spotkaliśmy się po raz pierwszy po wakacjach w naszym drugim Domu,  czyli w Świetlicy. Radośnie przywitaliśmy nowych kolegów - pierwszoklasistów. Pierwszy tydzień upłynął nam pod hasłem „Witaj Szkoło! – Jestem Uczniem i Świetliczakiem”. W ramach związanych z tym działań, jak co roku, przypomnieliśmy sobie nasz świetlicowy Regulamin, zaznajamiając z nim naszych najmłodszych milusińskich. Długo rozmawialiśmy o zasadach zachowania, czyli co wolno, a czego nie, tak aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Więcej: Wrzesień w świetlicy

 

Czerwiec w świetlicy

Po całym roku wytężonej pracy, nadszedł w końcu ostatni miesiąc i koniec roku szkolnego. W Świetlicy był to czas podsumowań i pożegnań. We wtorek, 13.06., miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie świetlicowy event pod hasłem „Dzieci Dzieciom”. Nasi kochani milusińscy mieli okazję pochwalić się swoimi talentami i tym, czego nauczyli się w Świetlicy w minionym roku. Mogliśmy posłuchać piosenek i wierszyków w języku hiszpańskim i niemieckim. Grupa flażoletowa zaprezentowała kilka utworów. Zaśpiewali również laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki.

Więcej: Czerwiec w świetlicy

 

Maj w świetlicy

Maj to prawdopodobnie najbardziej kolorowy, a tym samym – jeden i najpiękniejszych miesięcy roku.  w świetlicy rozpoczął się od patriotycznych haseł, nawiązujących do majowych świąt, haseł takich jak: Hymn, Godło, Flaga, czy Konstytucja , i uwzględnieniem praw dziecka, które gwarantuje. Wyszliśmy jednak również poza granice naszego pięknego kraju i poznaliśmy Syriusza. Kto to taki? – granatowa gąsieniczka, oficjalna maskotka Unii Europejskiej. Po długim weekendzie majowym skupiliśmy się na dwóch poważnych zagadnieniach, takich jak „asertywność” i „samoocena”. Nauczyliśmy się rozróżniać i rozumieć znaczenie przymiotników „asertywny”, „pasywny” i „agresywny”, oraz powiedzieliśmy jak ważne jest poczucie własnej wartości i samoakceptacja.

Więcej: Maj w świetlicy

 

Kwiecień w świetlicy

Tegoroczny kwiecień zaskoczył chyba wszystkich. Poprzeplatał zimę z bardzo chłodną jesienią. Pogoda nie sprzyjała aktywności fizycznej na dworze, tak więc uprzyjemnialiśmy sobie czas w naszej kochanej sali świetlicowej na różne kwietniowe sposoby. Pod hasłem „Grunt to dobre wychowanie”, przedstawiliśmy wizerunek kulturalnego ucznia i przypomnieliśmy sobie o zasadach dobrego wychowania, wyjaśniając znaczenie enigmatycznych zwrotów, jak „savoir – vivre”, czy „bon ton”. W przedświątecznym tygodniu odwiedziła nas Pani Dorota Korytowska, z którą mieliśmy okazję wykonać parę pięknych wielkanocnych suwenirów. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, tych starych, jak i trochę nowszych, oraz zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami pisanek.

Więcej: Kwiecień w świetlicy

 

Marzec w świetlicy

Marzec, trzeci miesiąc roku, rozpoczął się od celebracji Dnia Kobiet i wszystkich dziewczynek. Chłopcy zastanawiali się co mogą robić, aby były one szczęśliwe. Na zajęciach tematycznych zostały przytoczone portrety pewnych znanych Pań, zasłużonych dla naszego kraju, jak Maria Curie – Skłodowska, czy Wisława Szymborska. Poznaliśmy także prawdziwą historię indiańskiej księżniczki Pocahontas.  W kolejnym tygodniu skupiliśmy się na naszej Małej Ojczyźnie, czyli mieście Poznaniu. Odbyliśmy wielki test wiedzy, przypomnieliśmy sobie Legendę o Poznańskich Koziołkach, poznaliśmy poznańską gwarę, a także wzięliśmy pod lupę herb miasta i wskazywaliśmy Poznań na mapie Polski i Europy.

Więcej: Marzec w świetlicy

 

Luty w świetlicy

Luty nosił w tym roku ciepłe, zimowe buty. W świetlicy pracowaliśmy i bawiliśmy się tylko dwa tygodnie, gdyż pierwszą połowę drugiego miesiąca tego roku spędziliśmy na feryjnych wyjazdach, lub leniuchując w domu. Po powrocie do szkoły, pierwszy tydzień upłynął po hasłem wspomnień z zimowych wakacji, oraz Walentynek. Powiedzieliśmy sobie skąd pochodzi i kiedy jest obchodzone to święto. Ponownie uruchomiliśmy Świetlicową Pocztę Walentynkową i każdy mógł wysłać liścik z miłymi słowami do wybranej osoby.

Więcej: Luty w świetlicy

 

Strona 1 z 4

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

DSC_0027.JPG
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Created by Jakub Wilczewski