Świetlica

Wrzesień w świetlicy

Coś się kończy aby coś mogło się zacząć … Koniec długich wakacji przyniósł nam rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. W dniu 5 września spotkaliśmy się po raz pierwszy po wakacjach w naszym drugim Domu,  czyli w Świetlicy. Radośnie przywitaliśmy nowych kolegów - pierwszoklasistów. Pierwszy tydzień upłynął nam pod hasłem „Witaj Szkoło! – Jestem Uczniem i Świetliczakiem”. W ramach związanych z tym działań, jak co roku, przypomnieliśmy sobie nasz świetlicowy Regulamin, zaznajamiając z nim naszych najmłodszych milusińskich. Długo rozmawialiśmy o zasadach zachowania, czyli co wolno, a czego nie, tak aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Więcej: Wrzesień w świetlicy

 

Czerwiec w świetlicy

Po całym roku wytężonej pracy, nadszedł w końcu ostatni miesiąc i koniec roku szkolnego. W Świetlicy był to czas podsumowań i pożegnań. We wtorek, 13.06., miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie świetlicowy event pod hasłem „Dzieci Dzieciom”. Nasi kochani milusińscy mieli okazję pochwalić się swoimi talentami i tym, czego nauczyli się w Świetlicy w minionym roku. Mogliśmy posłuchać piosenek i wierszyków w języku hiszpańskim i niemieckim. Grupa flażoletowa zaprezentowała kilka utworów. Zaśpiewali również laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki.

Więcej: Czerwiec w świetlicy

 

Maj w świetlicy

Maj to prawdopodobnie najbardziej kolorowy, a tym samym – jeden i najpiękniejszych miesięcy roku.  w świetlicy rozpoczął się od patriotycznych haseł, nawiązujących do majowych świąt, haseł takich jak: Hymn, Godło, Flaga, czy Konstytucja , i uwzględnieniem praw dziecka, które gwarantuje. Wyszliśmy jednak również poza granice naszego pięknego kraju i poznaliśmy Syriusza. Kto to taki? – granatowa gąsieniczka, oficjalna maskotka Unii Europejskiej. Po długim weekendzie majowym skupiliśmy się na dwóch poważnych zagadnieniach, takich jak „asertywność” i „samoocena”. Nauczyliśmy się rozróżniać i rozumieć znaczenie przymiotników „asertywny”, „pasywny” i „agresywny”, oraz powiedzieliśmy jak ważne jest poczucie własnej wartości i samoakceptacja.

Więcej: Maj w świetlicy

 

Kwiecień w świetlicy

Tegoroczny kwiecień zaskoczył chyba wszystkich. Poprzeplatał zimę z bardzo chłodną jesienią. Pogoda nie sprzyjała aktywności fizycznej na dworze, tak więc uprzyjemnialiśmy sobie czas w naszej kochanej sali świetlicowej na różne kwietniowe sposoby. Pod hasłem „Grunt to dobre wychowanie”, przedstawiliśmy wizerunek kulturalnego ucznia i przypomnieliśmy sobie o zasadach dobrego wychowania, wyjaśniając znaczenie enigmatycznych zwrotów, jak „savoir – vivre”, czy „bon ton”. W przedświątecznym tygodniu odwiedziła nas Pani Dorota Korytowska, z którą mieliśmy okazję wykonać parę pięknych wielkanocnych suwenirów. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, tych starych, jak i trochę nowszych, oraz zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami pisanek.

Więcej: Kwiecień w świetlicy

 

Marzec w świetlicy

Marzec, trzeci miesiąc roku, rozpoczął się od celebracji Dnia Kobiet i wszystkich dziewczynek. Chłopcy zastanawiali się co mogą robić, aby były one szczęśliwe. Na zajęciach tematycznych zostały przytoczone portrety pewnych znanych Pań, zasłużonych dla naszego kraju, jak Maria Curie – Skłodowska, czy Wisława Szymborska. Poznaliśmy także prawdziwą historię indiańskiej księżniczki Pocahontas.  W kolejnym tygodniu skupiliśmy się na naszej Małej Ojczyźnie, czyli mieście Poznaniu. Odbyliśmy wielki test wiedzy, przypomnieliśmy sobie Legendę o Poznańskich Koziołkach, poznaliśmy poznańską gwarę, a także wzięliśmy pod lupę herb miasta i wskazywaliśmy Poznań na mapie Polski i Europy.

Więcej: Marzec w świetlicy

 

Luty w świetlicy

Luty nosił w tym roku ciepłe, zimowe buty. W świetlicy pracowaliśmy i bawiliśmy się tylko dwa tygodnie, gdyż pierwszą połowę drugiego miesiąca tego roku spędziliśmy na feryjnych wyjazdach, lub leniuchując w domu. Po powrocie do szkoły, pierwszy tydzień upłynął po hasłem wspomnień z zimowych wakacji, oraz Walentynek. Powiedzieliśmy sobie skąd pochodzi i kiedy jest obchodzone to święto. Ponownie uruchomiliśmy Świetlicową Pocztę Walentynkową i każdy mógł wysłać liścik z miłymi słowami do wybranej osoby.

Więcej: Luty w świetlicy

 

Styczeń w świetlicy

Styczeń w Świetlicy rozpoczął się od nawiązania do Nowego Roku. Zobaczyliśmy i powiedzieliśmy sobie jak był obchodzony Sylwester w różnych krajach na świecie. Przygotowaliśmy swój własnoręcznie zrobiony kalendarz na nowy rok, oraz piękne Drzewo Noworocznych Marzeń. W następnym tygodniu pozostaliśmy w tematyce dobrej zabawy i karnawałowych szaleństw. Rozmawialiśmy o karnawałowych tradycjach i zwyczajach i oczywiście wykonaliśmy karnawałowe maski. Dowiedzieliśmy się na czym dokładnie polega zawód dyrygenta i DJ – a, a także poznaliśmy nieco egzotyczne instrumenty muzyczne, takie jak mandolina, pochodząca z Peru fletnia pana, czy hawajskie ukulele.

Więcej: Styczeń w świetlicy

 

Strona 1 z 3

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Zlote_liceum_2016

Zlote-liceum-2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

perspektywy_2015

MOBILNY INFORMATOR DLA MATURZYSTÓW 2016

srebny-medal-ranking-poznan-liceum

Wyszukiwanie

Losowe zdjęcie

prezentacj016.jpg
logo

stom

logo_bip

wiarygodna-szkola2

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 187 gości 

Created by Jakub Wilczewski