Finał Ligi Języka Angielskiego

Tegoroczne rozgrywki Ligi Języka Angielskiego w ramach Wielkopolskiej Superligi Liceów dobiegły końca. Nasza drużyna Winged Wordsmiths of Krzesiny w składzie: Agata Szymańska z klasy 3a LO, Jakub Brzoskowski z klasy 2b LO i Tadeusz Pasek z klasy 2d LO wykazała się ogromną wiedzą z zakresu niezwykle zaawansowanego zagadnienia językowego, a mianowicie „Subjunctive, unreal time i czasowniki opisujące nierzeczywistość”, zajmując ex aequo pierwsze miejsce w tym odcinku z liderami tegorocznych rozgrywek, czyli drużyną Mavericks z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

Ogromne gratulacje dla Agaty, Jakuba i Tadeusza, a także podziękowania dla całej drużyny, w skład której wchodziły także: Irma Filipiak z klasy 3c LO, Katarzyna Jabłońska z klasy 3d LO i Łucja Kwiecińska z klasy 2d LO za ogrom włożonej pracy i niesamowitego ducha walki!

Dzięki udziałowi w tej kilkumiesięcznej rywalizacji nasi uczniowie mieli możliwość zasmakować, czym tak naprawdę jest studiowanie filologii angielskiej i że to nie tylko język, ale także literatura, historia i szeroko pojęta kultura krajów angielskiego obszaru językowego.

Najnowsze artykuły