Pochwal się „swoim” powstańcem

Z okazji 104 rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, ogłaszamy konkurs dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin pod hasłem:  Pochwal się „swoim” powstańcem.

Ktoś z Twojej rodziny brał udział w Powstaniu Wielkopolskim? Przybliż wszystkim sylwetkę tej osoby. Przynieś zdjęcie, przedstaw życiorys, zrób zdjęcia pamiątek, jeśli takie posiadasz.

A może w Twojej rodzinie była osoba, która brała czynny udział w innym powstaniu, walczyła na frontach I czy II wojny światowej? Przynieś zdjęcie, przedstaw życiorys, zrób zdjęcia pamiątek, jeśli takie posiadasz.

Chcesz wziąć udział w konkursie, ale nie masz w rodzinie powstańca? Nic nie szkodzi. Wyszukaj taką osobę, znajdź ciekawe informacje, zrób zdjęcia.

Za udział w konkursie przewidujemy nagrody, a dodatkowo wszystkich uczestników nagrodzimy ocenami celującymi z historii.

Prace konkursowe oraz ewentualne pytania prosimy kierować do krzysztof.kostka@zso2.pl

Praca konkursowa powinna zawierać: podpisane zdjęcie osoby, życiorys zapisany komputerowo na kartce w formacie A4, zdjęcia pamiątek np. dokumentów, odznaczeń, mundurów, miejsc i okoliczności związanych z życiem codziennym.

Termin nadsyłania prac: 14 grudnia 2022r.

Najnowsze artykuły