Wizyta w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego: Pierwsze Kroki w Świecie Wojskowego Lotnictwa

W piątek, 12 kwietnia uczniowie klasy Ic SP pod opieką pani Elżbiety Grelewicz odwiedzili 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Już od kilku tygodni wzmożone ćwiczenia pilotów nieopodal szkoły są słyszalne i dostrzegalne przez uczniów. Tym razem pierwszaki miały okazję zobaczyć, jak wyglądają kulisy scen, które rozgrywają się nad ich głowami.

Przez chwilę uczniowie mogli poczuć się jak żołnierze. Po bazie maszerowali słuchając uważnie opowieści przewodnika. W pierwszej kolejności dostrzegli maszty flagowe oraz przyjrzeli się z bliska polskiej szachownicy, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych znaków przynależności państwowej w siłach powietrznych na całym świecie.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie hangaru, w którym największe wrażenie zrobiły na nich polskie jastrzębie, czyli myśliwce F-16. Bez problemu mogli zajrzeć do silników odrzutowych i oczywiście do kabiny pilotów.

Tuż nieopodal zaskoczenie wywołały wozy strażackie, które nie miały tradycyjnego czerwonego koloru. Te również zostały udostępnione dzieciom, a strażacy opowiedzieli nie tylko o specyfice pracy straży pożarnej na lotnisku wojskowym, ale także zademonstrowali zjazd na prawdziwej rurze strażackiej.

Najnowsze artykuły