• baner1.jpg

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Informujemy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane absolwentom klas VIII SP i/lub ich rodzicom/opiekunom prawnym w piątek 31 lipca b.r. wg następującego porządku:

- klasa VIII ad – godz. 8:00 – wejście główne szkoły

- klasa VIII b – godz. 8:00 – wejście boczne szkoły

- klasa VIII c – godz. 9:00 – wejście główne szkoły

W przypadku braku możliwości odbioru zaświadczenia we wskazanym terminie, po zaświadczenie można zgłaszać się do sekretariatu szkoły od poniedziałku w godzinach 8:00 - 15:00.

Jednocześnie przypominamy o konieczności zachowania obowiązującego reżimu sanitarnego, tj. utrzymywaniu odpowiedniej odległości, zakazie grupowania się i obowiązku zasłaniania nosa i ust w budynku szkoły. Po odebraniu zaświadczenia należy niezwłocznie opuścić teren szkoły.

Nauczyciel na medal

W piątek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala konkursu zorganizowanego przez "Głos Wielkopolski" - "Nauczyciel na medal". Celem tego przedsięwzięcia, jak stwierdził Adam Pawłowski - redaktor naczelny, było wyłonienie nauczycieli, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Wielki szacunek zdobywają natomiast fachowością, wychodząc poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając swój wolny czas.

Czytaj dalej

Uczniowie SP56 zakwalifikowani do stopni wojewódzkich konkursów

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych ósmoklasistów w konkursach organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Zuzanna Sancewicz (kl. VIII c) zakwalifikowała się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. 

Tymoteusz Bultrowicz (kl. VIII b) zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Łucja Góralska (kl. VIII c) zakwalifikowała się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Jakub Najgeburski (kl. VIII d) zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Maria Vonhausen (kl. VIII b) zakwalifikowała się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Matematyczny labirynt

Po raz osiemnasty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu odbył się „Matematyczny Labirynt” – konkurs skierowany dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych miasta Poznania.

18 listopada 2017 r. uczniowie z ośmiu poznańskich szkół zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki w Krzesinach. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Pierwsza część, do której przystąpiło 20 uczniów składała się z 18 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych, za rozwiązanie których można było otrzymać 28 punktów. Sprawdzały one wiedzę matematyczna obejmującą podstawę programową, jednak były to zadania o podniesionym stopniu trudności.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2