Po przyjeździe do Wetteren uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez belgijskie rodziny, u których mieszkali przez cały tydzień. Pierwsze dni poświęcone były na integrację – w sobotę zorganizowano wspólną wycieczkę rowerową po zielonych terenach Flandrii, a następnie quiz, natomiast niedziela została przeznaczona na spędzenie czasu w gronie rodzin goszczących.
Kolejne dni wypełniły wyjazdy edukacyjno-kulturowe do różnych miast Flandrii. W poniedziałek uczniowie odwiedzili Brugię, gdzie wzięli udział w interaktywnej wizycie w Historium – ekspozycji przybliżającej życie w średniowiecznym mieście – a następnie uczestniczyli w spacerze po historycznym centrum miasta w formie gry terenowej. We wtorek grupa udała się do Brukseli, gdzie zwiedziła Parlamentarium – multimedialne centrum Parlamentu Europejskiego – oraz Muzeum Magritte’a, poświęcone twórczości znanego belgijskiego surrealisty. Środa upłynęła pod znakiem odkrywania uroków Gandawy, gdzie uczniowie brali udział w grze miejskiej w centrum historycznym, zwiedzili słynną dzwonnicę (Belfort) i spędzili popołudnie z belgijskimi rówieśnikami. W czwartek uczestnicy wymiany udali się do miasta Ypres oraz na pobliskie pola bitewne I wojny światowej, odwiedzając m.in. Muzeum In Flanders Fields, bramę Menin Gate oraz wojskowe cmentarze, w tym Tyne Cot i cmentarz Johna McRae.
Każdego wieczoru uczniowie wracali do rodzin goszczących, co sprzyjało budowaniu relacji i pogłębianiu wiedzy o belgijskiej kulturze z perspektywy codziennego życia. Wymiana zakończyła się 2 maja, kiedy to po tygodniu pełnym nowych doświadczeń, emocji i międzynarodowej współpracy, uczniowie pożegnali się z belgijskimi gospodarzami i wyruszyli w drogę powrotną do Polski.